Українську вакцину від COVID-19 можна випробувати протягом року – професор

Українську вакцину від COVID-19 можна випробувати протягом року – професор

Ексклюзивно
Українську вакцину від COVID-19 можна випробувати протягом року – професор
УНІАН

Три фази випробування потенційної української вакцини від COVID-19 у випадку “сприятливих обставин” можуть бути завершені протягом року. Про це в коментарі Суспільному заявив президент компанії DiaPrep System Inc., професор і доктор медичних наук Михайло Фаворов.

Препарат може стати вакциною тільки після висновків усіх трьох фаз випробувань, до цього вона є лише потенційною вакциною. Наразі – це кандидат на роль можливої вакцини, і у нас є певні докази, що даний білок є можливим захистом від інфекції. Наступним етапом буде пошук виробництва, тому що просто створити лабораторію та колоти людей – це кримінальна справа. Тому необхідно мати стандартизоване виробництво, а президент чітко сказав, що це має бути виробництво за міжнародними стандартами, тобто так званий GMP-стандарт, а у вас таких цілих три на всю країну. Зараз йдуть перемовини, тому що ви знаєте, що виробництва не стоять порожні, вони щось виробляють, а взяти на себе ще й вакцину – це дуже складний процес”, – заявив Фаворов.

Читайте також: Вакцина від коронавірусу: хто розробляє та скільки ще чекати

За його словами, під час першої стадії випробування вакцини 20 добровольців отримають укол, а лікарі щоденно слідкуватимуть за ними, телефонуватимуть, у них буде “тривожна” кнопка. Він зауважив, що ті, хто буде випробовувати вакцину на собі мають бути застраховані.

Читайте також: Прототип прототипу. Що таке українська вакцина проти COVID-19 та коли вона з'явиться

“Коли буде доведено, що вакцина безпечна, і всі добровольці живі й здорові, тоді переходять до другої фази. У першій фазі вакцину випробовують на здорових людях, спортсменах, а під час другої – на звичайних. Ну й під час третьої, яка є найскладнішою та найбільшою, вакцинують 30 тисяч людей і проводять головний дослід – так званий potential prevention, тобто чи є вона захисною, яка у вакцини можливість є бути захисним препаратом. Найголовніше: люди не знають, кому з них ввели нову українську вакцину проти COVID-19, а кому – проти грипу. Це будуть однакові упаковки, тільки номери серій відрізнятимуться”, – сказав Фаворов.

Він зауважив, що якщо “ми будемо дуже удачливими”, то “за рік вакцина буде”.

Що відомо

  • Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що розробка української вакцини від COVID-19, яка знаходиться на доклінічній фазі, будет коштувати понад 100-150 мільйонів гривень. Президент Володимир Зеленський під час інтерв'ю чотирьом каналам назвав її "унікальною", натомість українські вчені до її розробки ставляться скептично.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я розраховує, що вакцинація від COVID-19 розпочнеться у середині 2021 року.
На початок