Директор ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" пообіцяв, що опалювальний сезон розпочнеться вчасно

Директор ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" пообіцяв, що опалювальний сезон розпочнеться вчасно

Директор ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" пообіцяв, що опалювальний сезон розпочнеться вчасно

У спецпроєкті "Місцеві" Суспільне розповідало історії про проблеми, якими живуть люди в регіоні. І як їх можна вирішити на місцевому рівні, не чекаючи політичних рішень – це медицина, інфраструктура, житлово-комунальне господарство, економіка екологія, освіта, безпека. Завершує цикл спецпроєкту економіка.

Обласне комунальне підприємство "Миколаївоблтеплоенерго" обслуговує 88 тисяч абонентів Миколаєва. Через борги підприємства опалювальний сезон може опинитися під загрозою зриву.

На своєчасний початок опалювального сезону можуть вплинути кілька причин. Зокрема, борги підприємства за газ та його постачання, а також борги перед кредиторами та підрядниками, – розповідає директор ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" Микола Логвінов.

Директор ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" пообіцяв, що опалювальний сезон розпочнеться вчасноСуспільне Миколаїв

"По-перше, у нас старіє колектив, молодь не йде працювати. Вона хоче отримувати стабільну заробітну плату. Друге, руйнується матеріально-технічна база підприємства. Третє, фінансові проблеми тягнуть за собою інші фінансові проблеми. Наприклад, нерозрахунок з НАК Нафтогазом призвів до 50 мільйонів пені та штрафів. "Миколаївгаз" також рахує пеню та штрафи за несплату за транспортування газу. А ще ми взяли кредит в банку "Восток", та йому ми вже сплатили один мільйон гривень відсотків. А джерела надходження грошей нема", – каже Микола Логвінов.

Усі проблеми можуть вирішити економічно обґрунтовані тарифи та впровадження їх в дію. На сьогодні тариф за тепло для населення сягає 1480 гривень за одну гігакалорію, а має бути близько двох тисяч, – додав Микола Логвінов.

Востаннє структуру тарифу розглядали у 2012 році.

Подробиці в репортажі Суспільного

Авторка – Ольга Руда, оператор – Євген Сержук.

"Підприємство розрахувало, подало, НКРЕКП узгодило. Але з різних причин цей тариф не переглядався. Держава компенсувала так звану різницю між економічно обґрунтованими і дійсними тарифами. З 2012 по 2016 рік держава компенсувала нам 95 мільйонів гривень. У 2019 році енергоаудит показав, що наш тариф у мінусі на 40%", – каже Микола Логвінов.

Директор ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" пообіцяв, що опалювальний сезон розпочнеться вчасноСуспільне Миколаїв

Тариф на тепло має складатись щонайменше з усіх видів витрат, також має бути певна частка на інвестиційні програми та на непередбачувані ситуації. Затверджує тарифи Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг або органи місцевого самоврядування, – говорить експерт в галузі енергетики Андрій Зінченко.

Директор ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" пообіцяв, що опалювальний сезон розпочнеться вчасноСуспільне Миколаїв

Велику роль на дофінансування держава віддає місцевому самоврядуванню. З міського бюджету мають виділятись гроші, які могли б закрити усі потреби. І місцеве самоврядування бере на себе ці зобов’язання, хоча не завжди може все профінансувати. Вихід міг би бути, якщо місцеві депутати взяли б на себе відповідальність за обґрунтовані тарифи і затверджували б їх самостійно, – говорить експерт в галузі теплоенергетики Володимир Березницький.

На сьогодні питання про виділення грошей для перерахування в міністерство фінансів України, аби розблокувати програму "Підвищення енергоефективності у сфері централізованого теплопостачання України", в розмірі 10 мільйонів 500 тисяч гривень, та сплатити борг за виконані робити перед підрядниками міська влада вирішила.

Кредитну лінію у банку "Восток", де брали 25 мільйонів гривень на виплату заробітної плати, підприємство ОКП "Миколаїоблтеплоенерго" подовжило до грудня 2020 року.

Залишаються борги минулих років за газ перед НАК "Нафтогаз України". А це від 2016 до 2019 років становить 165 мільйонів гривень. Пеня за несвоєчасну оплату – 23 мільйони гривень. Заборгованість за транспортування газу перед АТ "Миколаївгаз" на кінець жовтня 2020 року сягає 31 мільйона гривень.

"Якщо цей борг не буде виконаний до початку опалювального сезону це загрожує зривом його. 31 мільйон це заробітні плати для робітників АТ "Миколаївгаз" і не виконання інвестиційних програм. Це значить, що газові вентеля ми не увімкнем на "Миколаївоблтеплоенерго", – каже фахівець пресслужби АТ "Миколаївгаз" Анастасія Домашова.

Директор ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" Микола Логвінов говорить, що зробить усе можливе, аби опалювальний сезон для абонентів його підприємства розпочався вчасно.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди