Погорільці з села на Харківщині пікетують обладміністрацію

Погорільці з села на Харківщині пікетують обладміністрацію

Погорільці з села на Харківщині пікетують обладміністрацію
Суспільне Харків

Двоє жителів села Гороб'ївка на Харківщині, які внаслідок пожеж втратили житло, вийшли на пікет до Харківської облдержадміністрації. Люди досі не отримали від держави компенсації.

Плакат з переліком прізвищ постраждалих жителів Дворічанського району до будівлі обладміністрації принесла Наталія Мостова. За її словами, вогонь повністю знищив будинок, в якому вона жила.

"Набридло просипатися в холоді": погорільці з села на Харківщині вийшли на пікет
Суспільне Харків

Постраждалі жителі Гороб'ївки написали колективний лист до голова Харківської облдержадміністрації Олексія Кучера та президента України, але досі не отримали відповіді.

"Сьогодні 21 жовтня. Люди живуть хто де. Я, наприклад, живу у сараї. Я не можу його покинути. Мародери починають розбирати по чужих подвір'ях металолом. Просипатися в холоді мені вже набридло. Ми неодноразово писали до Кучера. Ніхто мені не відповідає. Ждіть, ждіть", — сказала Мостова.

"Набридло просипатися в холоді": погорільці з села на Харківщині вийшли на пікет
Суспільне Харків

За її словами, погорільці отримали з обласного бюджету по 20 тисяч гривень, але цих коштів недостатньо, аби відновити житло.

"Біда в тому, що пройшло вже два місяці, а нашу ситуацію по селі ще ніхто не розбирав. Так, ми отримали відповідь, що коли, скільки будуть розглядати. Але ж коли роздивлятися, коли вже мороз? Ми мерзнемо. Люди до такого відчаю доведені. Ми не знаємо, що робити", — каже Наталія.

"Набридло просипатися в холоді": погорільці з села на Харківщині вийшли на пікет
Суспільне Харків

Всередину будівлі пікетувальники не заходили. Представники облдержадміністрації до них не вийшли.

Голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер коментував ситуацію з виплатами погорільцям на брифінгу 19 жовтня.

"Є гроші, які виділяє обласна адміністрація. Це соціальна допомога — максимум до 20 тисяч гривень. Кожна особа, яка була зареєстрована за місцем проживання згорілих будинків, вона отримала по 20 тисяч гривень. А це 31 особа. Вісьмом людям ми були вимушені відмовити, оскільки вони не були зареєстровані за місцем мешкання", — сказав Кучер.

За його словами, допомога від держави у розмірі 300 тисяч гривень має бути розглянута та затверджена Кабміном.

"Усі необхідні документи ми подали. Були певні уточнення, ми додатково подавали пакети документів, але тут ми вже сподіваємося на швидкість від наших міністерств. Зокрема, Мінсоцполітики", — додав голова ХОДА.

Що відомо

  • Лісова пожежа у Дворічанському районі спалахнула 2 вересня, за добу вогонь охопив 500 гектарів. Полум'я перекинулося на житлові будинки та господарчі споруди у селах Гороб'ївка та Гряниківка, постраждало 41 приватне домоволодіння. Пожежею знищено 25 житлових будинків, решта — господарчі приміщення. Ніхто не постраждав.
  • Родинам, які втратили житло внаслідок лісової пожежі, урядовці пообіцяли виплатити по 300 тисяч гривень упродовж місяця.
  • 3 вересня лісову пожежу у Дворічанському районі визнали надзвичайною ситуацією регіонального рівня. Рятувальникам вдалося локалізувати пожежу за дві доби — 4 вересня. Останні осередки тліючої лісової підстилки у Дворічанському районі рятувальники загасили 6 вересня о 14:57. Ліквідація пожежі тривала понад чотири доби.
  • Пожежі у Дворічанському районі розслідують за ч. 2 ст. 194 — умисне знищення або пошкодження майна. Одне з проваджень, відкрите за фактом подій на території Дворічанського району, перекваліфіковане на ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки).
На початок