У північній частині Вовчанська росіяни взяли до 40 цивільних у полон, відомо про випадок розстрілу — поліція

У північній частині Вовчанська росіяни взяли до 40 цивільних у полон, відомо про випадок розстрілу — поліція

Оновлено

Поліція має відомості про те, що росіяни взяли в полон до 40 цивільних людей у Вовчанську через те, що вони хотіли вийти на підконтрольну Україні територію. Одного чоловіка вбили пострілом у голову: він хотів евакуюватися і йшов до українських поліцейських.

Про це в етері нацмарафону "Єдині новини" розповів начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.

"Росіяни зігнали цивільних до одного підвалу та використовують як живий щит, бо поруч із цим місцем вони організували командний штаб. Нам відомо, що цих людей росіяни допитують і ті, хто проводять допити, називають себе працівниками ФСБ. Ці люди до останнього не хотіли евакуюватися, бо не хотіли лишати свої домівки, але коли намірилися вийти, росіяни не дали їм цього", — сказав Болвінов.

Інформації про дітей серед людей у підвалі поліція не має, повідомив Сергій Болвінов.

Раніше 16 травня про ймовірний розстріл і цивільних у полоні повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

"До сьогоднішнього дня на тій ділянці також тривала евакуація — Національна поліція України не припиняла вивозити людей попри всі загрози та під обстрілами. Станом на зараз, за оперативною інформацією, російські військові, які намагалися закріпитись у місті, не дозволяли місцевим мешканцям евакуйовуватися: людей почали викрадати та зганяти до підвалів", — сказано у повідомленні.

Відомо про перші розстріли цивільних російськими військовими. Зокрема, один із мешканців Вовчанська намагався втекти пішки, відмовився виконувати команди загарбників — росіяни його вбили. Слідчі Національної поліції України у Харківської області розпочали кримінальне провадження за фактами порушення правил та звичаїв війни.

"Евакуаційні групи Національної поліції України продовжують працювати у Вовчанську попри інтенсивні бойові зіткнення та намагаються забезпечити подальшу евакуацію людей", — зазначив міністр МВС.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок