У Миколаєві спостерігачу ОПОРИ запропонували гроші за голос на виборах

У Миколаєві спостерігачу ОПОРИ запропонували гроші за голос на виборах

У Миколаєві спостерігачу ОПОРИ запропонували гроші за голос на виборах ОПОРА

У Миколаєві біля намету з символікою партії "Слуга народу" та фотографією кандидатки на посаду міського голови невідома жінка запропонувала спостерігачеві ОПОРИ отримати 250 гривень за розповсюдження агітаційних матеріалів, збір контактів виборців та ще стільки ж за голос "за будь-якого кандидата" на виборах. У місцевому осередку партії це заперечили. Інформацію підтвердив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області Дмитро Баштовий.

15 жовтня спостерігач Громадянської мережі ОПОРА помітив, як жінка біля намету з символікою політичної партії "Слуга народу" та написом "Тетяна Домбровська – сильний мер сильного міста" роздавала інформаційні листки про партію та чорно-білі аркуші формату А4 без вихідних даних, але з фотографією кандидатки на посаду Миколаївського міського голови Тетяни Домбровської.

Зі слів спостерігача, жінка, яка не представилась, запропонувала йому підробіток, а саме 250 гривень за розповсюдження агітаційних матеріалів і збір номерів телефонів, нібито для подальшого інформування про зустрічі з кандидаткою Тетяною Домбровською.

Також жінка запропонувала спостерігачу прийти 25 жовтня, в день виборів, на свою виборчу дільниці, проголосувати "за будь-якого кандидата" та отримати за це ще 250 гривень.

Після того, як жінка дізналась, що вона розмовляє з офіційним спостерігачем ОПОРИ, почала комусь телефонувати, згодом до неї підійшли два чоловіки, а сама вона зникла у невідомому напрямку.

Спостерігач викликав на місце події правоохоронців та звернувся з відповідною заявою до Центрального відділу поліції ГУНП у Миколаївській області. Проте жінка пішла ще до приїзду представників правоохоронних органів.

У Миколаєві спостерігач ОПОРИ звернувся до поліції через пропозицію грошей за голос на виборахОПОРА

Голова миколаївського міського штабу "Слуги народу" Денис Денисенко 17 жовтня прокоментував ОПОРІ цей випадок так:

"Ми, дійсно, залучаємо агітаторів, пропонуємо миколаївцям агітувати за кандидатів від "Слуги народу". Але ми нікому не платимо за голосування! Ну і сама постановка питання "проголосуйте за кого-завгодно та отримайте за це 250 гривень", формулювання, те як це сказала агітатор, вона дивна і це свідчить про те, що вона не розібралась у ситуації і щось там додумала собі. Ми шукаємо спостерігачів, ми шукаємо членів комісій, агітаторів та інших, але ми нікому не платимо за голосування "за" кого б то не було. Тим більше, це дуже дивно, коли це робиться в такому вигляді, в такій формі! Дякую за інформування. Найближчим часом ми ще раз проведемо роботу з усіма агітаторами (а в нас їх більше 100)".

Що відомо

  • Відповідно до частини 2 статті 160 Кримінального кодексу України пропозиція, обіцянка або надання виборцю чи учаснику референдуму неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права чи права на участь у референдумі (відмова від участі в голосуванні, голосування на виборчій дільниці (дільниці референдуму) більше одного разу, голосування за окремого кандидата на виборах, кандидатів від політичної партії, місцевої організації політичної партії або відмова від такого голосування, передача виборчого бюлетеня іншій особі), − караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.
  • Експерти ОПОРИ підготували детальне пояснення про підкуп, відповідальність сторін та алгоритм дій виборця, кандидата та поліції.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди