У Німеччині набув чинності закон, який частково легалізує канабіс

У Німеччині набув чинності закон, який частково легалізує канабіс

Канабіс
Коноплі в Одеській області, Україна, 11 червня 2021 року. Віктор Ковальчук/УНІАН

У Німеччині сьогодні, 1 квітня, набув чинності закон, який частково легалізує споживання канабісу. Згідно із документом, його буде виключено зі списку заборонених речовин у законі ФРН про наркотики, і повнолітнім людям буде дозволено зберігати та вирощувати для себе певну кількість. Також буде дозволено мати з собою 25 грамів марихуани, або ж гашишу в чистому вигляді. Вдома можна буде зберігати до 50 грамів.

Про це повідомляє DW.

Крім того, буде дозволено вирощувати для особистих цілей на своєму приватному городі до трьох кущів конопель. Щоправда, для цього треба насамперед об'єднатися з іншими садівниками у такий собі "клуб любителів канабісу" і отримати дозвіл від місцевої влади — як на розведення конопель, так і на зберігання самого наркотику. Такі клуби будуть організовані за принципом товариства або кооперативу, не орієнтованих на отримання прибутку. Тобто, члени такої спілки фактично купуватимуть канабіс або гашиш самі у себе — максимум 50 грамів на члена клубу на місяць.

Також можна буде курити канабіс у громадських місцях, проте заборонено його вживання в радіусі 200 метрів від входу до шкіл, дитячих садків, ігрових майданчиків, молодіжних і спортивних установ. Заборонено вживати марихуану, перебуваючи за кермом транспортного засобу.

Які покарання зберігаються

Зберігаються і покарання за зловживання. Зокрема ув'язнення строком до трьох років або грошові штрафи загрожують тим, у кого виявлять понад 25 грамів марихуани або понад три кущі конопель у саду. В особливо тяжких випадках, якщо буде доведено факт торгівлі "надлишками" наркотику, передбачено ув'язнення на п'ять років.

Водночас люди в минулому засуджені за діяння, які за новим законом не вважатимуться злочином, можуть розраховувати на реабілітацію та вилучення їхньої судимості з центрального кримінального реєстру Німеччини.

Як повідомляв Spiegel, 22 березня 2024 року Бундесрат, представництво федеральних земель Німеччини, схвалив закон щодо часткової легалізації канабісу.

Легалізація медичного канабісу в Україні

13 липня 2023 року Верховна рада України підтримала законопроєкт №7457 про легалізацію медичного канабісу у першому читанні.

21 грудня 2023 року Верховна рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №7457 про легалізацію медичного канабісу. Рішення підтримали 248 депутатів. Документ регулює обіг канабісу лише в медичній, промисловій та науковій діяльності. Розповсюдження марихуани для рекреаційного споживання й надалі вважатиметься злочином і буде розслідуватися поліцією відповідно до законодавства.

22 грудня 2023 року нардепи з фракції "Батьківщина" внесли до Верховної ради України постанову про скасування рішення про прийняття в цілому законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Відповідний проєкт постанови №7457-П ініціювали народні депутати Юлія Тимошенко, Сергій Тарута, Олексій Кучеренко, Сергій Євтушок, Григорій Немиря та Валерій Дубіль. Постановою вимагали скасування рішення парламенту про ухвалення у другому читанні та в цілому закону про медичний канабіс.

16 січня 2024 року проєкт постанови народних депутатів від парламентської фракції "Батьківщина", яка блокувала підписання закону про медичний канабіс — провалилася. Таким чином підписання законопроєкту розблоковано.

15 лютого президент України Володимир Зеленський підписав закон про легалізацію медичного канабісу. Він набуде чинності через пів року.

Про особливості застосування медичного канабісу розслідувачі Суспільного розповідають у фільмі "Особливо небезпечний".

На початок