Польща подвоїть внесок в ініціативу Чехії щодо закупівлі артснарядів для України

Польща подвоїть внесок в ініціативу Чехії щодо закупівлі артснарядів для України

Радослав Сікорський
Радослав Сікорський. Фото: Getty Images

Міністр оборони Польщі Радислав Сікорський заявив, що Польща подвоїть внесок у чеську ініціативу щодо закупівлі артилерійських снарядів для України.

Про це він сказав на пресконференції в Ризі разом зі своїм латвійським колегою Кріш'янісом Карінсом, повідомляє Bloomberg.

Проте Сікорський відмовився озвучити точний обсяг фінансування.

Ініціатива Чехії стосовно боєприпасів для України

17 лютого Петр Павел оголосив на Мюнхенській конференції, що Чехія знайшла 800 000 снарядів, готових для закупівлі за межами Європейського Союзу. Політик уточнив, що боєприпаси можна доставити протягом кількох тижнів, але для цього потрібне фінансування.

Раніше агентство Politico писало, що Чехія спонукає Європейський союз до фінансування 450 тисяч боєприпасів для України за межами блоку.

1 лютого очільниця ЄК Урсула фон дер Ляєн поінформувала, що до березня Євросоюз доставить в Україну 520 тисяч снарядів.

Низка європейських країн раніше вже приєдналася до чеської ініціативи:

Крім того, 20 березня міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський повідомив про отримання перших 300 тисяч боєприпасів у межах ініціативи щодо закупівлі боєприпасів за межами ЄС та передання їх Україні. Перші снаряди надійдуть до червня, писало The Guardian.

21 березня Сікорський заявив, що Польща зробить матеріально-технічний і фінансовий внесок в очолюваний Чехією план збільшення постачання боєприпасів в Україну шляхом закупівель за межами Європи.

На початок