Нідерланди виділять 100 млн євро на закупівлю боєприпасів для України

Нідерланди виділять 100 млн євро на закупівлю боєприпасів для України

Нідерланди виділять 100 млн євро на закупівлю боєприпасів для України
Президент Франції Еммануель Макрон (ліворуч) вітає прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте в Єлисейському палаці в Парижі, 26 лютого 2024 року. Фото: АР/Lewis Joly

Нідерланди виділять 100 мільйонів євро на чеську ініціативу закупівлі боєприпасів для України в країнах по всьому світу.

Про це повідомив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте в соцмережі Х (раніше Twitter).

Під час свого виступу чиновник висловив сподівання, що "інші країни підуть за Нідерландами". За його словами, країни, які нададуть боєприпаси, попросили не називати їх.

"Важливо, перш за все, виконати те, що ми обіцяли. І подивіться, що ще ми можемо. Саме тому Нідерланди виділяють понад 100 мільйонів євро на чеську ініціативу щодо швидкої доставки в Україну сотень тисяч артилерійських снарядів", — написав Рютте.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала, також виступаючи після зустрічі в Парижі, сказав, що близько 15 країн виявили інтерес до ініціативи, яка зосереджена на пошуку терміново необхідних артилерійських боєприпасів для України на світових ринках.

"Ряд держав, які перебували в розпалі переговорів, підписалися під ініціативою. Я думаю, що врешті-решт акція матиме велику підтримку таким чином, тому я оцінюю це в 15 держав", — сказав Фіала журналістам.

Прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта заявив, що країни на зустрічі в Парижі попросили своїх міністрів оборони протягом наступних 10 днів розробити плани доставки більшої кількості боєприпасів в Україну.

Зустріч в Парижі щодо України 26 лютого

Зустріч у Єлисейському палаці відбулася в Парижі 26 лютого. У конференції взяли участь канцлер ФРН Олаф Шольц, президент Польщі Анджей Дуда та прем'єр-міністри близько 20 країн ЄС. На зустрічі Сполучені Штати Америки представляли помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джеймс О'Браєн, а Сполучене Королівство — глава МЗС Девід Кемерон.

Після зустрічі президент Франції Еммануель Макрон заявив, що західні партнери України створили коаліцію з постачання Україні далекобійного озброєння. Також Макрон не виключив можливості відправити війська західних країн в Україну.

На початок