Ухилянтів можуть подавати в розшук — нардеп Івченко

Ухилянтів можуть подавати в розшук — нардеп Івченко

Український парламент
Верховна Рада. Фото: Facebook/ВРУ

Якщо людина після вручення повістки не приходить до територіального центру комплектування та соціальної підтримки три або більше разів, то розглядається варіант, що її за рішенням суду можуть подавати у розшук.

Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповів член Комітету з питань нацбезпеки, оборони й розвідки, народний депутат Вадим Івченко.

"Ми знаємо про ініціативу щодо збільшення штрафів за неявку по повістці. Якщо не з'явився втретє, можливо, спеціально уникаєш, за рішенням суду, людина може подаватися в розшук. Це те, що пропонує уряд, і депутати правоохоронного Комітету будуть розглядати відповідні пропозиції", — підкреслив нардеп.

Водночас народний депутат Олександр Федієнко висловив думку, що відкривати кримінальні провадження на ухилянтів не потрібно.

"Комітет розуміє, що потрібно створювати відповідні механізми, щоб якимось чином притягати до відповідальності ухилянтів. Зараз це механізм штрафів... Я вважаю, що до кримінальної відповідальності доводити не потрібно. Але в рамках чинного законодавства є величезна штрафна відповідальність саме фінансова", — сказав Федієнко.

Що відомо про законопроєкт стосовно мобілізації

26 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.

7 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні запропонований урядом оновлений законопроєкт про мобілізацію.

На початок