У МКС обрали нову президію на 2024-2027 роки

У МКС обрали нову президію на 2024-2027 роки

МКС
На фото зліва направо: перший віцепрезидент МКС, суддя Росаріо Сальваторе Айтала, голова МКС, суддя Томоко Акане та друга віцепрезидентка МКС, суддя Рейне Алапіні-Гансу. Фото: International Criminal Court

У Міжнародному кримінальному суді (МКС) сьогодні, 11 березня, на пленарному засіданні обрали Томоко Акане очільницею суду. Суддя Росаріо Сальваторе Айтала був обраний першим віцепрезидентом, а суддя Рейне Алапіні-Гансу – другою віцепрезиденткою. Президія МКС обираються терміном на три роки та набувають повноважень негайно.

Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті МКС.

Зазначається, що президія, що складається з голови та двох віцепрезидентів, відіграє ключову роль у забезпеченні стратегічного керівництва МКС загалом. Президія координує дії з іншими органами та шукає згоди прокурора з питань, що становлять взаємний інтерес.

Відповідно до Римського статуту, керівного договору МКС, президія відповідає за належне управління судом, за винятком Офісу прокурора. Також вона контролює діяльність Секретаріату та робить свій внесок у широкий спектр адміністративної політики, що впливає на загальне функціонування суду. Крім того, президія здійснює судовий перегляд певних рішень секретаря та укладає угоди про співробітництво у межах МКС з державами та міжнародними організаціями.

Новообрана голова МКС Томоко Акане заявила, що вона зосередиться на сприянні діалогу між органами суду, захистом і представниками потерпілих, а також на зміцненні діалогу з державами-учасницями та країнами, які ще не ратифікували Римський статут.

"Для мене велика честь бути обраним моїми колегами-суддями на посаду президента Міжнародного кримінального суду. У цей складний для МКС час потрібне стабільне, співпрацююче та єдине керівництво. Я також приділяю пріоритет безпеці та добробуту персоналу установи", — сказала Акане.

Що відомо про дії Росії у відповідь на ордер про арешт Путіна

У липні 2023 року Міністерство внутрішніх справ РФ оголосило в розшук суддю МКС Томоко Акане, яка видала ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової.

У травні 2023-го Слідчий комітет Росії заочно висунув звинувачення та оголосив у розшук прокурора МКС Каріма Хана та суддю Сальваторе Розаріо, які видали ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової.

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.

На початок