В Atlantic Council розповіли, хто у США впливає на рішення щодо надання Україні допомоги

В Atlantic Council розповіли, хто у США впливає на рішення щодо надання Україні допомоги

Ексклюзивно
США
Прапор США. Ілюстративне фото: АР

Колишній президент Сполучених Штатів Дональд Трамп, ймовірно, впливає на рішення республіканської більшості щодо схвалення Україні допомоги, але не тільки від нього це залежить.

Таку думку в інтерв'ю Суспільному висловив політичний аналітик і співробітник Atlantic CouncilАтлантична рада — аналітичний центр, неурядова організація США, котра переважно досліджує міжнародні відносини атлантичної спільноти та проблеми міжнародної безпеки. Член Асоціації Атлантичного договору. Має десять регіональних відділень. Даг Клейн.

"Я вважаю, що в умовах поточних затримок із затвердженням США нової допомоги Україні, Дональд Трамп є помітною силою, і я не думаю, що ми можемо скидати з рахунків його вплив. Якби він вийшов і сказав, знаєте, республіканці повинні схвалити допомогу Україні, тепер вона дійсно їй потрібна, тоді я думаю, що ми побачимо, що це буде зроблено завтра. Але на це впливає не лише Трамп", — сказав він.

Як приклад противників допомоги Україні Клейн назвав прибічників так званого руху MAGAMake America Great Again ("Зробімо Америку великою знову") – гасло кампанії Трампа на виборах у 2016 році., які нині присутні у Палаті представників і Конгресі США і зазначив, що вони є саме тою "силою", яка стримує схвалення цієї допомоги.

"Кокус Freedom у Палаті представників, яка є групою з понад 20 членів Палати представників — вони, ультраконсервативні, а також члени Конгресу. І вони показали це наприкінці минулого року, коли усунули тодішнього спікера Палати представників Кевіна Маккарті за те, що він пішов на компроміс із демократами, щоб зберегти функціонування уряду. Вони показали, що можуть тримати Палату в заручниках. І вони погрожували, що якщо допомога Україні знову буде надано, вони можуть зробити те саме щодо нинішнього спікера Палати Майка Джонсона. Його, можливо, теж спробують усунути з посади. І тому зараз є кілька різних дилем, з якими стикається Палата представників і які впливають на політичні розрахунки Джонсона", — пояснив аналітик.

Клейн вважає, що Джонсон наразі намагається знайти політичний спосіб просування допомоги Україні, не ставлячи під загрозу свою посаду і для цього є кілька рішень.

"Одне з них полягає в тому, що, демократи натякали, що якщо він надасть допомогу Україні та зіткнеться з проблемою свого спікерства, можливо, деякі демократи справді врятують його та допоможуть йому зберегти свою роль спікера Палати представників. Зараз основна увага прихильників допомоги Україні полягає в тому, щоб переконати Джонсона винести пакет допомоги на голосування. Якщо він поставить пакет на голосування, він пройде, навіть не завадять ультраконсервативні члени кокусу Freedom. Один представник, Енді Біггс, сказав, що є голоси за це. Отже, це головний акцент — переконати Джонсона самостійно винести законодавчу ініціативу на голосування, — сказав Клейн.

Як повідомляло CNN, 4 березня спікер Палати представників США Майк Джонсон провів низку приватних зустрічей із законодавцями щодо нового двопартійного пакета зовнішньої допомоги, включаючи Україну. Однак проведення закону через Палату представників залишається надзвичайно складним завданням. Республіканці сильно розділені щодо України, до того ж на них має вплив Дональд Трамп.

Що відомо про законопроєкт стосовно допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту в світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

16 лютого Палата представників Сполучених Штатів пішла на перерву без голосування за пакет фінансування допомоги для України.

На початок