Пакет допомоги Україні можуть винести на розгляд Палати представників США у березні-квітні — CNN

Пакет допомоги Україні можуть винести на розгляд Палати представників США у березні-квітні — CNN

ЗМІ
Майк Джонсон, США
Cпікер Палати представників США Майк Джонсон. Фото: АР

Cпікер Палати представників США Майк Джонсон провів низку приватних зустрічей із законодавцями щодо нового двопартійного пакету зовнішньої допомоги, включаючи Україні. Чиновники також обговорювали й фінансування безпеки кордону з Мексикою.

Про це пише телерадіокомпанія CNN.

Джонсон заявив, що законодавцям спершу потрібно завершити закон про державне фінансування, а потім думати про зовнішню допомогу.

Видання пише, що спікер Палати представників США зірвав двопартійний пакет допомоги Україні, який запропонував Сенат, і очікує нових пропозицій від Палати представників.

Він провів приватні зустрічі з республіканцями, які намагалися заручитися підтримкою нового двопартійного пакету зовнішньої допомоги, який включає і обмеження на кордоні США з Мексикою.

"Зараз голова Комітету у закордонних справах Палати представників Майкл Маккол відіграє провідну роль у спробах доопрацювати пропозицію і досягти консенсусу, щоб домогтися ухвалення рішення в залі до кінця березня або в квітні", — йдеться у статті.

Процес обговорення та ухвалення державного фінансування можуть завершити до середини березня (фінансування держустанов закінчується 22 березня). Опісля прихильники плану серед республіканців вважають, що Джонсон дозволить винести законопроєкт про зовнішню допомогу на голосування.

Однак, зазначає CNN, проведення закону через Палату представників залишається надзвичайно складним завданням. Республіканці сильно розділені щодо України, ще й на них має вплив Дональд Трамп, який є прихильником Росії.

"Крім того, для ухвалення законопроєкту знадобиться широка підтримка демократів – а це надскладне завдання, враховуючи, що пакет включає нові прикордонні обмеження і допомогу Ізраїлю, що, ймовірно, може викликати спротив лівих сил", — йдеться у тексті.

Маккол повідомив CNN, що група також розглядає інші зміни до законопроєкту, включаючи арешт заморожених російських активів у США і передачу їх Україні. Він також сказав, що члени групи розглядають можливість перетворення частини допомоги на американський кредит. Цю ідею висунув Дональд Трамп.

Що відомо про законопроєкт стосовно допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту в світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

16 лютого Палата представників Сполучених Штатів пішла на перерву без голосування за пакет фінансування допомоги для України.

На початок