У США — "Супервівторок", на праймеріз голосують у 15 штатах і Самоа

У США — "Супервівторок", на праймеріз голосують у 15 штатах і Самоа

У США — "Супервівторок", на праймеріз голосують у 15 штатах і Самоа
Президент США Джо Байден, експрезидент Дональд Трамп, кандидатка у президенти від Республіканської партії Ніккі Гейлі. Фото: АР

5 березня у Сполучених Штатах відбудеться один із визначальних етапів президентських перегонів, відомий як “Супервівторок”. Цього дня голосування на праймеріз та кокусах пройде у понад півтора десятка штатах. Це найбільший день голосування на праймеріз — внутрішньопартійних виборах, де партії визначаються зі своїми кандидатами в президенти США.

Про це пише “Голос Америки”.

Так, у вівторок виборці в 15 американських штатах та американському Самоа йдуть на виборчі дільниці.

Очікується, що президент США Джо Байден і колишній президент США Дональд Трамп переможуть на праймеріз штатів і представлятимуть свої партії на президентських виборах в листопаді.

Як відзначив журналіст "Голосу Америки" Остап Яриш, радше за все, цей день буде вирішальним для праймеріз республіканців.

"Насправді після перемог Трампа у чотирьох штатах поспіль і поразки Ніккі Гейлі у її рідній Південній Кароліні інтриги залишилось мало. Але Гейлі пообіцяла продовжити боротьбу принаймні до Супервівторка, і ухвалити рішення про свою кампанію залежно від його результатів", — відзначив Ярош.

За його словами, що якщо глянути на соціологію, то практично в усіх 15 штатах лідирує Трамп. Питання в тому, наскільки великим буде відрив. За опитуваннями, в Оклахомі Трамп випереджає Гейлі на 77%. У Вірджинії — приблизно на 50%. У Вермонті — на 30%. Картина, в цілому зрозуміла, додав він.

Ярош нагадав, що трохи гостроти напередодні Супервівторка міг додати Верховний суд,який розглядав рішення Колорадо про усунення Трампа від участі в праймеріз. Втім, судді одноголосно відвернули таке рішення і постановили, що Трамп має залишитись у бюлетені. Цей висновок стосується всіх штатів.

Напередодні Верховний суд Сполучених Штатів дозволив ексочільнику Білого дому Дональду Трампу брати участь у виборах. ВС постановив, що колишній президент Дональд Трамп має бути включений до виборчого бюлетеня у Колорадо.

Рішення Верховного суду означає, що 5 березня республіканські виборці штату Колорадо зможуть обрати Трампа як свого кандидата на виборах глави держави восени 2024 року під час праймериз. Трамп залишиться не лише у виборчому бюлетені в штаті Колорадо, а й у Мені та Іллінойсі, де місцеві суди ухвалювали подібні рішення стосовно колишнього американського президента.

Супервівторок (англ. Super Tuesday) — зазвичай назва вівторка на початку лютого або березня року президентських виборів в США, коли найбільша кількість штатів проводить праймеріз задля обрання делегатів на національні конвенції Демократичної і Республіканської партій США які, своєю чергою, обирають кандидатів на посаду президента США.

На початок