Бельгія розглядає можливість передачі прибутків Україні із заморожених російських активів — Шмигаль

Бельгія розглядає можливість передачі прибутків Україні із заморожених російських активів — Шмигаль

Шмигаль
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Фото: Денис Шмигаль/Telegram

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Бельгія розглядає можливість конфіскації прибутків із заморожених російських активів і подальшу їхню передачу Україні. За його словами, йдеться про 1,7 мільярда євро.

Про це Денис Шмигаль сказав на пресконференції, передає кореспондентка Суспільного.

"Прибутки (із заморожених активів РФ) є в Бельгії. Бельгія задекларувала і це вже їх доходи, це 1,7 мільярда євро. І ці кошти розділені частково на підтримку біженців. Частково Бельгія готова профінансувати українські потреби зокрема й оборонні. Такі перемовини (щодо передачі Україні прибутків — ред.) ми провели із бельгійським прем'єром Александером Де Кроо, під час його візиту в Київ", — розповів глава українського уряду.

Шмигаль висловив сподівання, що Бельгія готова "потужно підтримати" Україну зокрема і з цих коштів.

"Цього року я впевнений ми частину цих грошей отримаємо для ефективного використання. Але загалом Бельгія готова розглядати конфіскацію російських активів і передачі їх в Україну", — сказав він.

Що відомо про вилучення російських активів на користь України

Наприкінці квітня 2022 року Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт, який передбачає конфіскацію заморожених активів російських підсанкційних юридичних та фізичних осіб. Вилучені кошти пропонується спрямувати для надання додаткової військової та гуманітарної допомоги Україні.

24 червня 2022 року Сенат Канади схвалив законопроєкт, який передбачає можливість конфіскації російських активів.

18 листопада 2022 року Європейський Союз заморозив 68 мільярдів євро російських активів, згідно з внутрішнім документом Єврокомісії. Наразі Євросоюз вивчає можливість направити деякі із заморожених активів банку Росії на відновлення України. Обговорення перебуває в ранній стадії, тому що для таких кроків потрібен перегляд правової основи.

У липні 2023 року повідомлялось, що лідери Європейського союзу підтримують плани, які передбачають введення податку на непередбачений прибуток, отриманий від заморожених активів Центробанку РФ сумою понад 200 мільярдів євро, для допомоги у відновленні України.

У жовтні 2023 року влада Естонії схвалила і направила до парламенту поправку до закону про міжнародні санкції, яка серед іншого передбачає використання російських заморожених активів для відшкодування збитків, завданих Україні через війну.

30 листопада 2023 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що до Конгресу Сполучених Штатів внесено законопроєкт про арешт заморожених активів Росії на користь відновлення України.

Наприкінці грудня 2023 року Сполучені Штати запропонували “Групі семи” (G7) план конфіскації російських активів на 300 млрд доларів.

На початок