Посол Франції в Україні про постачання озброєнь: "Причин для зміни курсу немає"

Посол Франції в Україні про постачання озброєнь: "Причин для зміни курсу немає"

Франція
Посол Франції в Україні Гаель Весьєр. Фото: з сайту посольства Франції в Україні

Франція надалі постачатиме Україні далекобійні ракети Scalp і не збирається змінювати власного "курсу".

Про це заявив посол Франції в Україні Гаель Весьєр, коментуючи нещодавній так званий "злив" розмов німецьких високопоставлених військових про постачання Україні далекобійних ракет Taurus, передає кореспондентка Суспільного.

"У цьому випадку кожна нація робить те, що вважає найкращим. Ми ухвалили інші рішення, тому що Німеччина не передає Україні ракети Taurus, а Франція та Велика Британія постачають французькі ракети Scalp та британські Storm Shadow. Кожен ухвалюватиме власні рішення виходячи з цього. І ні, немає нічого, що б змусило нас передумати (щодо постачання далекобійної зброї — ред.). Ми дуже задоволені нашою військовою співпрацею з Україною. Не можу надати більше деталей, але для нас немає причин змінювати наш курс", — пояснив Весьєр.

Раніше російські пропагандисти виклали зміст майже 40-хвилинної розмови між генеральним інспектором ВПС Німеччини Інго Герхарцем з трьома офіцерами про деталі можливої ​​поставки в Україну та використання крилатих ракет Taurus. Розмова імовірно мала місце 19 лютого.

У Міністерстві оборони Німеччини підтвердили факт перехоплення розмови офіцерів Люфтваффе стосовно можливості застосування ракет Taurus в Україні. Однак автентичність опублікованого росіянами аудіозапису перевіряється.

Що відомо про передачу ракет Taurus Україні

Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц 7 серпня закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.

Того ж дня глава постійної делегації ВРУ в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що ключові парламентські фракції Бундестагу досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus.

Згодом агентство Reuters написало, що уряд Німеччини пропонує обмежити дальність ракет Taurus, які будуть передані Україні, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче запобігти ударам ЗСУ по території РФ.

Голова оборонного комітету німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман виступила проти обмеження дальності крилатих ракет Taurus як умови передання їх Україні.

22 лютого Бундестаг рекомендував передати Україні далекобійні ракети.

На початок