У партії Шольца закликали передати Україні далекобійні ракети Taurus

У партії Шольца закликали передати Україні далекобійні ракети Taurus

Прапор Німеччини. Ілюстративне фото: Getty Images
. Ілюстративне фото: Getty Images

Депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.

Про це повідомляє видання Welt.

Політик висловив думку, що для допомоги українському контрнаступу, Берлін повинен надати Києву крилаті ракети Taurus з дальністю дії 500 кілометрів.

"Контрнаступ гальмується, Україна не має значних військово-повітряних сил для його підтримки. Залишаються тільки керовані ракети, такі як крилаті ракети Taurus, якими українська армія могла б подолати мінні поля, встановлені росіянами, і відвоювати територію", — сказав Шварц.

Він підкреслив, що Київ дотримав обіцянку стосовно використання артсистем Mars та HIMARS, і не завдавав з них ударів по Росії.

Політик застеріг від втрати часу: "Я бачу майбутнє дежавю. Як і у випадку з танками ми зараз відмовляємося передавати важливе обладнання, яке, ймовірно, врешті-решт буде доставлене".

Раніше депутат від Вільної демократичної партії Німеччини, яка входить до керівної коаліції, Маркус Фабер також закликав надати Україні ракети Taurus.

Згодом міністр оборони Борис Пісторіус заявив, що, як і раніше, не готовий постачати крилаті ракети Taurus в Україну.

Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів. Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Що відомо про ракети Taurus

Taurus — німецькі керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів. Вони є аналогом британських Storm Shadow, які вже успішно використовуються українськими військовими.

Вони скидаються винищувачами та самостійно знаходять свої цілі, можуть летіти під радарами. Taurus вважаються ефективною зброєю проти захищених цілей, таких як командні бункери чи склади боєприпасів.

На початок