У Бундестазі досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus — депутат

У Бундестазі досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus — депутат

У Бундестазі досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus — депутат
. Фото: Global Look Press

Глава постійної делегації ВРУ в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що ключові парламентські фракції Бундестагу досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus.

Про це він поінформував на своїй сторінці у Facebook.

"Тривалий час ми працювали з німецькими парламентарями, щоб сформувати групу підтримки, і ось, нарешті, крига скресла. Чекаємо на офіційне рішення", — зазначив депутат.

Чернєв вказав, що Taurus б'ють на 500 кілометрів і здатні накривати всі окуповані території, включно з південним берегом Криму.

Україна просить у Німеччини Taurus

Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Однак глава німецького Міноборони Борис Пісторіус заявив, що ФРН не готова постачати крилаті ракети Taurus в Україну.

Що відомо про ракети Taurus

Taurus — німецькі керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів. Вони є аналогом британських Storm Shadow, які вже успішно використовуються українськими військовими.

Вони скидаються винищувачами та самостійно знаходять свої цілі, можуть летіти під радарами. Taurus вважаються ефективною зброєю проти захищених цілей, таких як командні бункери чи склади боєприпасів.

На початок