Польща обговорює з Україною тимчасове закриття кордону для торгівлі — Туск

Польща обговорює з Україною тимчасове закриття кордону для торгівлі — Туск

Польща обговорює з Україною тимчасове закриття кордону для торгівлі — Туск
. Фото: AP

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що кордон з Україною на певний час можуть повністю закрити, припинивши двосторонню торгівлю.

Про це посадовець повідомив на пресконференції зі своїм норвезьким колегою Йонасом Гар Стьоре у Варшаві, передає PAP.

"Ми говоримо з українською стороною про можливе тимчасове закриття кордону та призупинення руху товарів. Таке рішення було б тимчасовим та взаємно болючим", — сказав Туск.

Прем'єр зазначив, що Польща має позитивне сальдо торгового балансу з Україною і продає більше, ніж отримує, але "різні групи мають різні інтереси".

"Я готовий ухвалювати складні рішення у питаннях кордону з Україною та завжди в консультаціях із Києвом, щоб уникнути зайвої напруги. Але нам потрібно знайти довгострокове рішення", — наголосив посадовець.

Водночас Туск підкреслив, що Варшава готова до серйозної розмови стосовно лімітів на українську агропродукцію і порушуватиме питання на рівні ЄС.

"Ліміти, які пропонує Брюссель і Київ, неприйнятні для нас", — додав прем'єр.

Що відомо про протести польських фермерів

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестували на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.

На початок