"Шлях в нікуди". Богдан Данилишин зняв свою кандидатуру на виборах президента НАН

"Шлях в нікуди". Богдан Данилишин зняв свою кандидатуру на виборах президента НАН

"Шлях в нікуди". Богдан Данилишин зняв свою кандидатуру на виборах президента НАН УНІАН

Колишній міністр економіки України та наймолодший академік НАН Богдан Данилишин зняв свою кандидатуру на виборах очільника Національної академії наук України.

"Повідомляю, що я зняв свою кандидатуру з виборів Президента НАН України. Всіма силами старався привернути увагу до проблем науки. Але політиків більше цікавлять місцеві вибори, дилетантів - догана Рожковоі та Ко, а реально проблеми подальшого розвитку науки в Україні фактично нікого", – повідомив Данилишин у Facebook.

Відповідне рішення Данилишин прийняв після того, як Окружний адміністративний суд Києва відхилив позов Данилишина "щодо незаконності проведення виборів президента та Президії НАН України 6-9 жовтня 2020 року", та призначення виборів очільника НАН на 7-9 жовтня.

"Проведення загальних зборів Академії за умов, визначених рішенням президії – по відділеннях, де все буде під контролем чинної президії, ставить під сумнів сам принцип виборності й рівного доступу кандидатів у президенти бути обраними на цю посаду", – зазначав у своєму позові Данилишин.

Чинну процедуру виборів очільника НАН та склад кандидатів на цю посаду Данилишин охарактеризував як "шлях в нікуди".

"На посаду Президента подалися люди 69+. Фактично радянської формації й (за виключенням академіка С. Комісаренка), відомі тільки в Україні, дехто навіть з хитким станом здоров'я. Кого б не обрали Президентом НАНУ – президіальна бюрократична машина буде старатися зберегти брежнєвсько - радянські догми розвитку науки та своє власне місце під сонцем! Це явно шлях в нікуди.", – заявив академік.

Данилишин і "вікова дискримінація" в НАН

55-річний Богдан Данилишин є наймолодшим академіком НАН України. "У свій час покійний нині Борис Патон став Президентом Академії в 42 роки й пробув на цьому посту до майже 102! Більше півстоліття. Мене обирали академіком в 44, зараз мені 55. За десять років жодного молодшого академіка за 55 не обрано", – розповів він.

Данилишин переконаний, що наука в Україні стала "заручницею людей глибоко пенсійного віку". За його даними, віковий склад НАН є наступним:

  • Середній вік усіх наукових співробітників Академії станом на 2019 – 53,9 року;
  • Середній вік академіків НАН України — 77,1;
  • Середній вік членів-кореспондентів — 71,4;
  • Середній вік керівників наукових установ — 67,6;
  • Середній вік головних наукових співробітників — 73,6;
  • Середній вік провідних наукових співробітників — 65,2;
Читайте також: Науковець, інженер, винахідник. П’ять фактів про Бориса Патона

Керівництво НАН відкидає усі звинувачення Данилишина у нечесності процедури організації виборів, а акцентування на проблемі віку провідних діячів академії називає "дискримінацією за віковою ознакою".

"Національна академія наук України здивована і глибоко обурена численними образами честі й гідності на адресу свого багатотисячного колективу, які академік Б.М. Данилишин уже впродовж тривалого часу дозволяв собі усно і в публікаціях у друкованих та електронних ЗМІ. Йдеться, зокрема, про необґрунтовані підозри в бік Президії НАН України щодо фальсифікації результатів майбутніх виборів Президента і Президії НАН України, а також дискримінацію співробітників Академії за віковою ознакою", – повідомила пресслужба НАН.

Що відомо

  • 19 серпня на 102-му році життя помер український науковець та президент Національної академії наук України Борис Патон. У 1962 році Патон став президентом Національної академії наук України, щоразу переобираючись на безальтернативній основі. Останнього разу його переобирали на посаду у 2015 році.
  • Вибори нового очільника НАН мали відбутися ще у квітні 2020 року, але через карантин були перенесені на осінь
  • 1 жовтня кандидат на посаду голови Національної академії наук Богдан Данилишин подав до суду позов щодо незаконності проведення виборів президента та президії НАН 6-9 жовтня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди