Приготування борщу ввійде в перелік нематеріальної культурної спадщини України

Приготування борщу ввійде в перелік нематеріальної культурної спадщини України

Приготування борщу ввійде в перелік нематеріальної культурної спадщини України УНІАН

Культура приготування українського борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини країни. 

Таке рішення було прийнято на засіданні Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини повідомляє пресцентр Мінкульту.

"За підсумками засідання Експертна рада рекомендувала Мінкультури включити в Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини 5 елементів, серед яких – " Культура приготування українського борщу ", – йдеться у повідомленні.

У Мінульті називають це важливим кроком у межах підготовки номінації культури приготування борщу до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства UNESCO, яку здійснює громадська організація "Інститут культури України". 

Окрім культури приготування борщу до Національного переліку увійдуть:

  • Технологія створення клембівської сорочки "з квіткою".
  • Великоднє гуляння "Водити Володара" в селі Розкошівка Теплицького району Вінницької області.
  • Борщівська народна вишивка.
  • Карпатське ліжникарство.

Що відомо

  • У серпні Мінкультури включило до Нацпереліку елементів нематеріальної культурної спадщини звичай виконувати танець Аркан з Ковалівкою в Печеніжинській ОТГ, мистецтво виготовлення звукової глиняної забавки "Валківський свищик" і Технологію виготовлення "воскових" вінків на Вінниччині.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше