В черзі перебувають понад 3000 вантажівок: у ДПСУ розповіли про ситуацію на польсько-українському кордоні

В черзі перебувають понад 3000 вантажівок: у ДПСУ розповіли про ситуацію на польсько-українському кордоні

В черзі перебувають понад 3000 вантажівок: у ДПСУ розповіли про ситуацію на польсько-українському кордоні
Речник ДПСУ Андрій Демченко. Медіацентр

Станом на ранок 17 лютого в чергах на польському кордоні в напрямку України сукупно по шістьох напрямках перебуває близько 3 300 вантажівок.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" сказав речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко.

За його словами, найбільша черга на території Польщі в бік України фіксується по напрямку КПП Краківець — близько 1600 вантажівок, а також по напрямку КПП Ягодин — близько 550 вантажівок відповідно.

"Щодо виїзду з України діє Е-Черга, кожен може ознайомитися станом завантаженості по всіх напрямках на сайті Е-Черга. Але це також тисячі одиниць, які зареєстровані на виїзд за межі України", — зазначив Демченко.

Він додав, що водночас водіям не доводиться фізично перебувати на кордоні: вони можуть перебувати в більш комфортних місцях, очікуючи на перетин кордону, бо адміністратори повідомлять кожного про день та час можливості перетину кордону в залежності від того, як відбувається рух на виїзд з України.

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев раніше повідомив, що Україна може втратити понад 7 мільярдів гривень, якщо блокада кордону на чолі з польськими фермерами не буде знята до кінця лютого.

Що відомо про блокування польсько-українського кордону

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізникипочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

Того ж дня перед пунктом пропуску польська вантажівка знову заблокувала рух. Після попередження від польських правоохоронців фуру прибрали.

З 15:00 години 18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

З 6 січня у Польщі відновили рух вантажівок дорогою до прикордонного пункту пропуску "Медика – Шегині".

9 лютого польські фермери розпочали страйк на пунктах пропуску "Медика-Шегині", "Гребенне-Рава-Руська" та "Дорогуськ-Ягодин". 10 лютого пункт пропуску "Медика-Шегині" — розблокували.

12 лютого польські фермери відновили блокування пункту пропуску "Медика-Шегині", а також заблокували пункти пропуску "Долгобичув-Угринів" та "Зосін-Устилуг".

На початок