Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про мобілізацію: як голосували нардепи з Чернігівщини

Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про мобілізацію: як голосували нардепи з Чернігівщини

Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про мобілізацію: як голосували нардепи з Чернігівщини
ФОТО: Facebook Верховна Рада України

Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт 10449 про посилення мобілізації. "За" проголосували 243 депутати. Як голосували депутати з Чернігівщини — читайте у матеріалі.

Як голосували нардепи з Чернігівщини

На сайті ВРУ ми переглянули списки з поіменним голосуванням нардепів:

  • депутатська група "Відновлення України" Анатолій Гунько проголосував "за";
  • фракція "Слуга народу" Олег Семінський — згідно з даними ВРУ, був відсутній у сесійній залі під час розгляду законопроєкту;
  • фракція "Слуга народу" Максим Зуєв — "не голосував";
  • фракція "Батьківщина" Валерій Дубіль — згідно з даними ВРУ, був відсутній у сесійній залі під час розгляду законопроєкту;
  • депутатська група "Довіра" Борис Приходько — "за";
  • фракція "Слуга народу" Сергій Гривко — "за";
  • фракція "Слуга народу" Павло Халімон — "за".
  • фракція "Слуга народу" Валерій Зуб — "за".
Голосування нардепів з Чернігівщини за законопроєкт про мобілізацію у першому читанні
Голосування нардепів з Чернігівщини за законопроєкт про мобілізацію у першому читанні. ФОТО: колаж Суспільне Чернігів

Що далі

Як розповів Суспільному народний депутат із фракції  "Слуга Народу", член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко, депутати проголосували в першому читанні законопроєкт у тому вигляді, в якому він є на сайті.

“Далі депутати повинні подати правки — це сім днів. Після цього повинен секретаріат комітету опрацювати усі правки, зібрати в таблицю. Я думаю, протягом днів мінімум 20 це буде організаційна робота. Далі комітет збереться, буде приймати-відхиляти травки. Я думаю березень-середина березня, не раніше (ред. — друге читання)”, — пояснив Федієнко.

Він додав, що "за" голосували не всі депутати, зокрема, не дали своїх голосів "ЄС" і більшість нардепів із “Голосу”. Питання демобілізації повинно бути, але потрібно користуватися тими меседжами, які кажуть військові.

Раніше стало відомо, що комітет Верховної ради з питань оборони рекомендував прийняти у першому читанні законопроєкт щодо посилення мобілізації №10449.

Раніше Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до народних депутатів з проханням ухвалити законопроєкт про мобілізацію у першому читанні. Він заявив, що у вівторок ввечері відбулася нарада з міністром оборони України Рустемом Умєровим, на якій обговорили проєкт закону про мобілізацію. Перед тим 6 лютого Лубінець заявив, що нова версія законопроєкту про мобілізацію містить низку норм, які суперечать Конституції України.

Що відомо про законопроєкт щодо мобілізації

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок