Лубінець закликав парламент ухвалити законопроєкт про мобілізацію у першому читанні

Лубінець закликав парламент ухвалити законопроєкт про мобілізацію у першому читанні

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець
Омбудсман України Дмитро Лубінець. Фото: Суспільне Рівне

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до народних депутатів ухвалити законопроєкт про мобілізацію у першому читанні.

Про це омбудсман повідомив у Telegram.

Він заявив, що у вівторок ввечері відбулася нарада з міністром оборони України Рустемом Умєровим, на якій обговорили проєкт закону про мобілізацію

"У результат наради дійшов висновку, що зазначений законопроєкт необхідно ухвалити Парламентом у першому читанні. З цим і звертаюсь до народних депутатів. До другого читання зауваження від Офісу Омбудсмана можна врегулювати. Вкотре відмічаю швидке позитивне реагування з боку Міністра Оборони України!", — поінформував Дмитро Лубінець.

Відзначимо, ввечері, 6 лютого Дмитро Лубінець заявив, що нова версія законопроєкту про мобілізацію містить низку норм, які суперечать Конституції України.

Що відомо про законопроєкт щодо мобілізації

26 грудня 2023 рокуц Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.

На початок