У спецпроєкті "Місцеві" Суспільне розповідатиме історії про проблеми, якими живуть люди в регіоні. І як їх можна вирішити на місцевому рівні, не чекаючи політичних рішень, – це медицина, інфраструктура, житлово-комунальне господарство, екологія, освіта, безпека, економіка. Наразі черга житлово-комунального господарства.
Мікрорайон "Варварівка" розташований у Центральному районі Миколаєва і відділений від основної частини міста мостом. Із дня свого заснування ніколи не мав централізованого водопостачання. Свердловини наповнені водою низької якості, її використовують як технічну. У 2019 році сюди почали прокладати дюкер.

Інна Цибко живе у Варварівці. У приватному будинку господарює вже 16 років. Стільки ж років і колодязю, де зберігає привозну питну воду.
У жінки є і власна свердловина. Та воду звідти використовує лише для господарчих потреб. Вона солона на смак, вживати не можна. Те, що в мікрорайон ведуть централізоване водопостачання жінка знає та вважає для своєї сім’ї не актуальною темою.

Інна Цибко
"Усе буде залежить скільки це буде коштувати. Я так розумію, це потім кожен буде для себе сам проводити, рити, прокладати труби, кожен повинен вести у свою будівлю. Говорять, що це буде коштувати 20 – 25 тисяч. Ми не плануємо проводити воду собі, нас влаштовує наша вода", – каже Інна Цибко
На проєкт централізованого водопостачання у Варварівку місцева влада виділила 20 мільйонів гривень, плюс трохи більше 50 мільйонів субвенції з державного бюджету. За ці гроші методом глибокого буріння під товщою води, паралельно Варварівському мосту, ведеться дві лінії водогону. Його протяжність ‒ тисяча чотириста метрів.

"Проєкти підключення приватних будинків ще не формували, а от те, що жителі Варварівки можуть неохоче підключатись до центрального водопостачання, то це справа часу. Для малозабезпечених ми ще і пільги введемо на підключення", – говорить директор департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради Сергій Коренєв.
Якщо воду до мікрорайону обіцяють пустити вже до кінця 2020 року, то проєкт водовідводу в Департаменті житлово-комунального господарства тільки розробляють.
"Розглядаємо варіант очисних споруд у Весняному, або в самій Варварівці. Комісія ТЕО все враховує і ділянки, і всі розрахунки", – каже Сергій Коренєв.
Однією з причин відмови від підключення до централізованого водопостачання люди називають високу вартість робіт. Вона залежатиме від віддаленості будинків.

"Вона буде коливатись від 10 до 30 тисяч гривень, я не думаю, що це великі гроші, аби отримувати якісну воду. Люди просять, щоб можна було організувати такий процес, як у Тернівці, де частково витрати покривало місто, я думаю, що депутати нового скликання розглянуть таку можливість", – каже Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.
Поки ще невідомо, скільки людей погодиться підключитись до водогону.
Повне відео
Авторка: Ольга Руда, оператори: Євген Сержук, Юрій Руденко
Читайте також
- У Миколаєві розпочався черговий етап прокладки дюкера
- "Миколаївводоканал" продовжує прокладння водогону через Південний Буг