В Авдіївці волонтер із Запоріжжя, який приїхав евакуювати цивільних, потрапив під обстріл і дістав поранення

В Авдіївці волонтер із Запоріжжя, який приїхав евакуювати цивільних, потрапив під обстріл і дістав поранення

Доповнено
В Авдіївці волонтер із Запоріжжя, який приїхав евакуювати цивільних, потрапив під обстріл і дістав поранення
Фото: Владислав Маховський

В Авдіївці 6 лютого під час російського обстрілу дістав поранення волонтер із Запоріжжя Владислав Маховський, який приїхав евакуювати цивільних з міста.

"Волонтер займався евакуацією цивільних людей з Авдіївки. Сьогодні чоловік приїхав забрати людей, але не склалося. Російський дрон влетів в машину", — розповів Суспільному Донбас начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

За його словами, чоловік дістав поранення ноги, його евакуювали, життю загрози немає.

Як повідомили Суспільному Донбас у пресслужбі Донецької обласній прокуратурі, обстріл був близько 11:00. За попередніми даними прокуратури, обстріл був з артилерії.

"Внаслідок артилерійського обстрілу окупаційними військами РФ Авдіївки зазнав осколкового поранення 49-річний волонтер. На момент атаки постраждалий перебував в автомобілі", — повідомила речниця облпрокуратури Анастасія Мєдвєдєва.

Як розповів Суспільному Донбас поранений волонтер Владислав Маховський, російський дрон влучив в його машину, коли він був в самому місті поряд з багатоповерховим будинком, з якого мав вивезти людей.

"Зі слів Влада, він в камеру їм показував наліпку на авто, що він волонтер, але все одно, вони вдарили по цивільним. І це знов є доказом, що вони заявляють, що по цивільним не б’ють і захищають, що все відбувається навпаки", — наголосив Віталій Барабаш.

Владислав Маховський служить пастором у Церкві Спасіння, він їздив в прифронтову Авдіївку з 2015 року. За словами чоловіка, з початку повномасштабного вторгнення армії РФ чоловік майже кожного тижня їздив у рейси, евакуював людей та привозив жителям міста гуманітарну допомогу.

Обстріл, у якому поранили волонтера, розслідують як порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України), додали у прокуратурі.

Як уточнив начальник МВА Віталій Барабаш, евакуювати людей, за якими їхав Владислав Маховський, не вдалось, проте за сьогодні з Авдіївки вивезли чотирьох цивільних, евакуація триває, людей закликають виїжджати.

Чи закриють в'їзд до Авдіївки для волонтерів

Міська військова адміністрації підтримує зв'язок зі всіма волонтерами, які приїжджають до Авдіївки, повідомив у коментарі Суспільному Донбас Віталій Барабаш.

"Сказати що там останнім часом багато волонтерів — ні. Всі постійно на зв’язку. Доповідають коли вони їдуть, коли виїхали. Контакт завжди є. Я думаю, що цей випадок прикрий. Звичайно, треба підтримувати місцеве населення, але треба розуміти, ризик, на жаль, зараз дуже великий", — зауважив Барабаш.

"Розглядалося питання військовим командуванням про заборону на в’їзд волонтерів, я думаю, що найближчим часом все ж таки така заборона буде".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок