Перейти до основного змісту
Юсов: Полонених, які були у списку на обмін 24 січня, і могли перебувати на борту Іл-76, сьогодні не повернули

Юсов: Полонених, які були у списку на обмін 24 січня, і могли перебувати на борту Іл-76, сьогодні не повернули

Юсов
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов. УНІАН

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов поінформував, що людей, які були у попередньому списку на обмін, який мав відбутися 24 січня, але через трощу літака Іл-76 у Бєлгородській області РФ не відбувся, під час обміну 31 січня — не повернули.

Про це Андрій Юсов сказав у коментарі Суспільному.

На запитання чи є ті, кого мали обміняти 24 січня, коли впав Іл-76, Юсов відповів: "Є усі, окрім списку 65 (маючи на увазі список полонених, який оприлюднили у РФ — ред.)".

Раніше керівник ГУР МО Кирило Буданов розповів, що наразі відсутня достовірна та вичерпна інформація з приводу того, хто саме міг насправді перебувати на борту російського військово-транспортного літака Іл-76, який розбився у РФ 24 січня.

Також в Координаційному штабі підтвердили, що 65 полонених зі списку, оприлюдненого у РФ, мали йти на обмін.

31 січня під час обміну військовополоненими, в Україну повернулось 180 рядових і сержантів та 27 офіцерів. Майже половина – захисники Маріуполя. Це вже 50 обмін за час повномасштабної війни.

Що відомо про падіння Іл-76 у Росії

24 січня у Корочанському районі Бєлгородської області Росії впав військово-транспортний літак Іл-76. У Міноборони РФ заявили, що на борту перебували 65 українських військовополонених, яких везли на обмін.

У Міноборони України Суспільному не підтвердили, що літак уразили українські Сили оборони, оскільки "ще з'ясовують інформацію".

У Головному управлінні розвідки Міноборони України підтвердили, що на 24 січня готувався обмін полоненими між Росією та Україною.

Військовий експерт, екскерівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, старший науковий співробітник Мюнхенської конференції з безпеки Ніко Ланге припустив, що російський військово-транспортний літак Іл-76 могла збити російська система ППО.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що звернеться до ООН та Міжнародного комітету Червоного хреста стосовно падіння військового літака Іл-76 у РФ та заяв російської сторони, що в літаку були українські військовополонені.

Топ дня
Вибір редакції
На початок