З коронавірусного фонду не куплено жодного апарату ШВЛ — голова Рахункової палати

З коронавірусного фонду не куплено жодного апарату ШВЛ — голова Рахункової палати

Ексклюзивно
З коронавірусного фонду не куплено жодного апарату ШВЛ — голова Рахункової палати

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан розповів, на що з Фонду з боротьби з коронавірусом витратили 25 мільярдів гривень. Гроші пішли на будівництво доріг та амбулаторій, соціальні виплати населенню, доплати медикам і правоохоронцям. Апарати для ШВЛ із фонду не закуповувалися.

Про це він сказав в ефірі Українського радіо. Пацкан уточнив, які суми на що були витрачені. Так:

  • 12,6 млрд грн – на будівництво доріг та амбулаторій,
  • 9,2 млрд грн – виплати по безробіттю, частковому безробіттю, на дітей ФОП, страхові виплати та матеріальна допомога медикам,
  • 2,8 млрд грн – доплата до зарплати МВС, МОЗ і виконавчої служби,
  • 289 млн грн – закупівля обладнання, засобів індивідуального захисту.

За його словами, за шістьома бюджетними програмами видатки на 12,6 млрд грн не здійснювалися, а одна із програм – доплата медикам, які працюють в комунальних медичних закладах – почалася лише з вересня. Також Пацкан додав, що існує проблема із закупівнею апаратів штучної вентиляції легень.

"Зараз відбуваються тендери на загальну суму 1,5 млрд грн. Два тендери – на 630 млн грн на закупівлю 20 стаціонарних агіографічних рентгенівських цифрових систем і 6 тендерів на 913 млн грн – на закупівлю 60 комп’ютерних томографів для опорних лікарень. Самі (апарати - ред.) ШВЛ ми повинні були закупити, оголошено було тендер на закупівлю 100 апаратів, строк поставки був до 30 жовтня. Перший тендер оголошено 16 липня, провели аукціон – мали до 15 вересня закупити 50 апаратів. На нього вийшли 6 учасників", - сказав він.

Читайте також: Фонд боротьби з COVID-19. На що пішли кошти та чи дійсно він був потрібен

Пацкан уточнив, що лише двоє запропонували товари, які відповідали вимогам, проте згодом виявилося, що перший постачальник не мав досвіду постачання відповідних товарів, а другий мав факти невиконання попередніх договорів. Нині триває новий тендер.

"(Апарати - ред.) ШВЛ закуповувалися в інший спосіб, не з ковідного фонду – і меценатами, і державні органи, в тому числі МВС, для себе закупляли. З ковідного фонду ШВЛи на сьогодні не закуплено", - сказав він.

Також він уточнив процес аудиту використання грошей із антикоронавірусного фонду.

"Ми зробили унікальну програму, яка є у нас на сайті. Будь-хто може зайти і в цій програмі побачити в розрізі кожної області, кожного міста, як закуповуються ті чи інші заходи боротьби з ковідом. У нашій програмі навіть є кінцеві бенефіціари", - пояснив голова Рахункової палати.

Він додав, що нині проводить конференції та напрацьовується методологія перевірки ковідних фондів, у якій Рахункова палата бере участь разом з іншими країнами світу.

"Ми ділимося своїм досвідом, який в нас є з розробкою цієї програми, беремо їх досвід і обов’язково ми перевіримо ковідний фонд і покажемо об’єктивні цифри, як здійснювалися виплати", - резюмував він.

Що відомо

  • У квітні уряд затвердив порядок використання коштів Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19. На початку планувалося закласти у фонд 64,7 мільярда гривень, але з часом обсяг фонду склав зріс до 66 мільярдів.
  • У червні Рада ухвалила законопроєкт, який передбачає, зокрема, перерозподіл грошей із Фонду боротьби з COVID-19 на ремонт і будівництво доріг та інших об’єктів інфраструктури.
  • Наприкінці липня Кабмін повідомив, що розподілив 66 мільярдів гривень з Фонду боротьби з COVID-19 на забезпечення медиків, фінансування фонду безробіття та реконструкцію доріг.
  • Нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк заявив, що до використання коштів Фонду боротьби з COVID-19 є багато запитань. Зокрема, стосовно того, що багато коштів пішли не на оплату роботи медиків чи купівлю захисних засобів, а на ремонт доріг.
  • Прем'єр Денис Шмигаль 4 вересня у Раді повідомив, що всі 66 млрд гривень, які були закладені у Фонд боротьби з коронавірусом, розділені за потребою.

Читайте також

Держаудитори перевірять використання коштів із антикоронавірусного фонду

На початок