"Темпи швидкі". Rheinmetall будує новий завод з виробництва боєприпасів для безперебійного постачання до України

"Темпи швидкі". Rheinmetall будує новий завод з виробництва боєприпасів для безперебійного постачання до України

"Темпи швидкі". Rheinmetall будує новий завод з виробництва боєприпасів для безперебійного постачання до України
Фото: AP/Martin Meissner

Найбільше німецьке збройове підприємство Rheinmetall побудує новий завод з виробництва боєприпасів, щоб забезпечити виконання укладених контрактів та безперебійне постачання до України.

Про це заявив гендиректор концерну Армін Паппергер в інтерв'ю Bild.

"Темпи швидкі. Те, що раніше зайняло б 10 років, тепер досягається за кілька місяців. Ми побудуємо новий завод снарядів у Німеччині в рекордні терміни, щоб створити стратегічну безпеку поставок", — сказав голова Rheinmetall.

Водночас у відповідь на звинувачення уряду ФРН в недостатній підтримці України Паппергер підкреслив хорошу співпрацю між посадовцями і збройовою промисловістю.

"Багато чого змінилося на краще у військових закупівлях. Лише Rheinmetall минулого року отримав замовлення або рамкові угоди від уряду на понад 10 мільярдів євро — для Бундесверу та для України. Цього року ця сума зросте щонайменше до 15 мільярдів", — пояснив гендиректор концерну.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Rheinmetall вже розпочав виготовлення артилерійських боєприпасів для України та отримує нові замовлення.

4 грудня стало відомо, що Rheinmetall отримав замовлення на виробництво і постачання Україні артилерійських снарядів на суму близько 142 мільйони євро. Боєприпаси будуть поставлені у 2025 році.

Що відомо про будівництво заводу Rheinmetall в Україні

У травні "Укроборонпром" створив спільне підприємство з німецьким виробником військової техніки та зброї Rheinmetall. Воно буде займатися обслуговуванням та ремонтом танків, а у майбутньому — виробництвом.

10 липня гендиректор концерну Армін Паппергер розповів, що концерн протягом наступних 12 тижнів відкриє завод із виробництва бронетехніки в Україні, де будуть будувати та ремонтувати танки, а також навчати українців обслуговувати бронетехніку.

Відповідний ремонтний центр скоротить відстані, на які повинні транспортуватися танки. Однак це створює проблеми з безпекою: в оточенні президента РФ Володимира Путіна раніше пригрозили, що Москва завдасть удару по будь-якому об'єкту, який створить Rheinmetall в Україні.

У відповідь Паппергер наголосив, що від планів створення заводу в Україні не відмовляється. Ба більше, планує захистити його від атак за допомогою систем ППО власного виробництва.

Федеральне антимонопольне відомство Німеччини 28 вересня дозволило концерну Rheinmetall створити спільне оборонне підприємство в Україні.

На початок