Перейти до основного змісту
Прем'єр Швеції заявив, що не вестиме переговори з Орбаном щодо вступу країни до НАТО

Прем'єр Швеції заявив, що не вестиме переговори з Орбаном щодо вступу країни до НАТО

Ульф Крістерссон
Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон. Фото: АР

Очільник шведського уряду Ульф Крістерссон заявив, що він не буде вести переговори з угорським прем'єром Віктором Орбаном щодо вступу країни до НАТО, попри те, що Угорщина залишається єдиною державою, яка ще не ратифікувала заявку Швеції про вступ до Альянсу.

Про це Ульф Крістерссон сказав в інтерв'ю шведському каналу TV4, коментуючи запрошення Віктора Орбана до Будапешта з метою обговорення питання вступу до Швеції до НАТО.

"Я радий відвідати Будапешт. Нам є про що поговорити, але ми не ведемо переговори про членство в НАТО, про це не йдеться", — сказав Крістерссон, зазначивши, що натомість міг би обговорити з Віктором Орбаном те, як країнам найкраще співпрацювати в Альянсі.

Водночас прем'єр Швеції зауважив, що хоч і готовий поїхати до Будапешта, зустріч з Орбаном на засіданні Ради ЄС, яка відбудеться в Брюсселі 1 лютого "була б більш практичною".

"Щодо візиту в Будапешт, нам доведеться знайти дату для цього, такі речі зазвичай не робляться поспіхом. Підозрюю, що його (Орбана — ред.) робочий графік, як і мій, досить щільний", — сказав Крістерссон.

23 січня прем'єр Угорщини Віктор Орбан запросив главу уряду Швеції Ульфа Крістерссона відвідати Будапешт задля обговорення вступу країни до Північноатлантичного альянсу.

Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Швеція разом із сусідньою Фінляндією прагнули стати членами НАТО після вторгнення Росії в Україну у 2022 році. Туреччина 28 червня 2022 року погодилася підтримати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. Три країни підписали спільний меморандум за підсумками перемовин у Мадриді.

29 червня на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

Станом на 29 липня 2022 року дві третини членів НАТО ратифікували протоколи про вступ Швеції та Фінляндії до Альянсу

В серпні президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

23 січня 2023 року президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що його країна не підтримає заявку Швеції на вступ у Північноатлантичний альянс через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

4 квітня 2023 року Фінляндія офіційно стала 31-им членом НАТО. Біля штаб-квартири Альянсу у Брюсселі урочисто підняли прапор Фінляндії.

Між Туреччиною та Швецією є конфлікт, оскільки Анкара звинувачує Стокгольм у підтримці курдів, які заборонені у першій країні. Туреччина вимагає екстрадиції понад 130 підозрюваних, більшість з яких курдські сепаратисти.

У червні 2023 року Швеція змінила законодавство щодо боротьби з тероризмом, але незрозуміло, чи переконає це Туреччину дозволити країні приєднатися до НАТО.

23 січня 2024 року парламент Туреччини підтримав прийняття заявки Швеції на членство у Північноатлантичному альянсі. За підсумками переговорів, пропозицію ухвалили голосами 287 із 346 депутатів.

25 січня 2024 року Президент Туреччини Реджеп Ердоган схвалив ратифікацію членства Швеції в НАТО, підписавши відповідний документ.

Топ дня

Вибір редакції

На початок