Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО

Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО

Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО
. Президент США Джо Байден під час пресконференції на саміті НАТО в Мадриді, 30 червня 2022, AP Photo/Susan Walsh

Президент США Джозеф Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

Про це повідомляє Axios.

"Дві горді та незалежні країни скористалися своїм правом приймати рішення, які покращують їхню власну безпеку. Фінляндія та Швеція відповідають усім вимогам НАТО. Вони зроблять НАТО сильнішими", — заявив Байден.

Він додав, що президент РФ Володимир Путін провалив ціль завадити розширенню Альянсу.

"Путін думав, що зможе нас розлучити. Тепер він отримав саме те, чого не хотів. Він отримав не закінчення НАТО, а "натифікацію" Фінляндії", — підкреслив президент США.

За його словами, вторгнення Росії в Україну допомогло НАТО згуртуватися.

"Наш альянс тісніший, ніж будь-коли, він більш згуртований, ніж будь-коли, і після приєднання Фінляндії та Швеції ми станемо сильнішими, ніж будь-коли", — підсумував Байден.

Що відомо

  • Фінляндія і Швеція після вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО. Це питання має вирішитись у червні — на саміті Альянсу в Мадриді. Відмова від нейтральності та курс на приєднання до Альянсу знайшов відгук у фінському політикумі й суспільстві на тлі війни. У Кремлі наголосив, що "у Росії з'явиться більше офіційно оголошених противників", якщо Фінляндія та Швеція вступлять до НАТО.
  • Втім, попри те, що секретар НАТО Єнс Столтенберг схвально оцінив ініціативу країн приєднатися до НАТО, а Данія, Ісландія та Норвегія навіть пообіцяли гарантувати їхню безпеку на час розгляду заявок, Туреччина заблокувала початкове рішення НАТО опрацювати заявки Швеції та Фінляндії.
  • Станом на 29 липня дві третини членів НАТО вже ратифікували протоколи про вступ Швеції і Фінляндії до Альянсу. 3 серпня парламент Франції також підтримав вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок