Дві третини членів НАТО ратифікували протоколи про вступ Швеції і Фінляндії

Дві третини членів НАТО ратифікували протоколи про вступ Швеції і Фінляндії

Дві третини членів НАТО ратифікували протоколи про вступ Швеції і Фінляндії
. Фото: Ann Linde

Міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде розповіла, що станом на 29 липня дві третини членів НАТО вже ратифікували протоколи про вступ Швеції і Фінляндії до Альянсу.

Представники МЗС Фінляндії та Швеції і генеральний секретар НАТО підписали протоколи про вступ двох країн до організації 5 липня у Брюсселі.

"2/3 усіх членів НАТО ратифікували вступ Швеції і Фінляндії. Ми вдячні за вашу підтримку та швидкі 20 ратифікацій!", — повідомила Лінде і опублікувала список країн, що вже ратифікували договір.

НАТО. Усі останні новини

Що відомо

  • Фінляндія і Швеція після вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО. Це питання має вирішитись у червні — на саміті Альянсу в Мадриді. Відмова від нейтральності та курс на приєднання до Альянсу знайшов відгук у фінському політикумі й суспільстві на тлі війни. У Кремлі наголосив, що "у Росії з'явиться більше офіційно оголошених противників", якщо Фінляндія та Швеція вступлять до НАТО.
  • Втім, попри те, що секретар НАТО Єнс Столтенберг схвально оцінив ініціативу країн приєднатися до НАТО, а Данія, Ісландія та Норвегія навіть пообіцяли гарантувати їхню безпеку на час розгляду заявок, Туреччина заблокувала початкове рішення НАТО опрацювати заявки Швеції та Фінляндії.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок