Стефанішина — про вступ України в ЄС: "Ми вже почали фактично переговорний процес"

Стефанішина — про вступ України в ЄС: "Ми вже почали фактично переговорний процес"

Стефанішина — про вступ України в ЄС: "Ми вже почали фактично переговорний процес"
Фото: Helmut Fohringer/APA/AFP/Getty Images

Міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що переговорний процес стосовно вступу України в ЄС вже фактично почався.

Про це посадовиця повідомила в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Мали сьогодні майже тригодинну зустріч команд, де дуже детально обговорювали всі питання. Різних дедлайнів та термінів теж багато. Сьогодні ми вже почали фактично переговорний процес, його підготовку. Це дуже важливий етап, коли має бути проведена основна аналітика перед переговорною позицією", — сказала Стефанішина.

Міністерка зазначила, що у березні Україна очікує на чергове засідання на рівні лідерів ЄС, а до того часу готуються технічні документи.

"З точки зору наших очікувань, можу сказати, що цей процес (переговорів про вступ в України в Євросоюз — Ред.) стартував саме сьогодні. Ми сьогодні започаткували процес скринінгу — це процедура, що передбачає консультації по секторах, по яких будуть переговори далі", — підкреслила посадовиця.

За словами Стефанішиної, відповідний крок фактично є основним процесом, після якого буде сформована переговорна позиція і України, і ЄС.

"Після цього будуть переговори. Тому без такого процесу, який ми започаткували сьогодні, почати переговори неможливо. Це важливо, що ми зараз в ньому (в процесі — Ред.)", — додала міністерка.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.

На початок