На території Державного історико-культурного заповідника "Межибіж", що у Летичівському районі, відбулася презентація путівника "Меджибіж полікультурний".
Про це Суспільному розповів укладач і науковий редактор путівника Ігор Западенко.
За його словами, цей путівник не зовсім звичайний. В ньому є і маршрути, і адреси, і пам'ятки, але, окрім цього, путівник допомагає орієнтуватися у невідомому широкому загалу розмаїтті етнічних культур, які впродовж століть утворювали особливий локальний колорит міста Меджибожа.
"Показати жителям Меджибожзької об’єднаної територіальної громади, яким скарбом вони володіють, які в них діаманти. Потрібно показати всьому світові так, щоб кожний захотів приїхати до Меджибожа", - розповідає про мету проєкту "Меджибіж поліетнічний" директор Державного історико-культурного заповідника "Межибіж" Олег Погорілець.
Путівник "Меджибіж Полікультурний" містить у собі три розділи: Меджибіж український, Меджибіж польський і єврейський.
"Протягом 874 років у Меджибожі проживало три основних громади. Саме на це і зроблено акцент. Це історично зафіксовано. І зрозуміло, що ми повинні відтворити історичну ситуацію, яка була протягом всі цих днів, років, і майже тисячоліть", - розповідає Олег Погорілець.
Що нового для себе можуть дізнатися туристи, якщо до рук потрапить путівник, розповідає укладач і науковий редактор путівника, заступник директора Державного історико-культурного заповідника "Межибіж" Ігор Западенко.
"Це можливість пізнати самих себе, тому що у путівникові наводяться не загальновідомі, а такі особливі факти, історії, цікавинки, які, можливо, і самі ми про себе не знаємо. Тому він і є таким особливим. Це не просто маршрут між пам’ятками, це - подорож до етнічної культури своїх сусідів, і, водночас, до своєї власної", - каже Ігор Западенко.
За словами директора Державного історико-культурного заповідника "Межибіж" Олега Погорільця, путівник вийшов накладом у тисячу екземплярів. Додає, поки що книги знаходяться тільки на території Замку.
Читайте також
- Дарунок королеви: на Хмельниччині у «Замку Ракочі» археологи віднайшли кахлі 16 століття.
- Мідний браслет часів Київської Русі розкопали археологи у Меджибожі.
- Рош га-Шана-2020: що треба знати про юдейський Новий рік.