Мідний браслет часів Київської Русі розкопали археологи у Меджибожі

Мідний браслет часів Київської Русі розкопали археологи у Меджибожі

Мідний браслет часів Київської Русі розкопали археологи у Меджибожі Фото: Суспільне

Мідний браслет часів Київської Русі знайшли під час археологічних розкопок у Меджибожі.

Про це розповів науковий співробітник сектору археології Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Антон Барановський. За словами науковця, браслетові щонайменше 700 років. Це XI-XIII століття нашої ери.

Знахідку виявили на глибині 4 метри під час архітектурно-археологічних досліджень на території Меджибізького замку, каже науковий співробітник Антон Барановський.

«В засипці чорним ґрунтом, в якому дуже багато було знайдено києворуського матеріалу, в основному кераміки, також було знайдено мідний браслет. Він має на собі орнамент у вигляді невеличких кружечків. Він потребує невеликого очищування і реставрації. А саме він був знайдений в траншеї, яка була викопана під стіну палацу», - каже науковець.

Науковці натрапили на стіну, якої немає на жодних картах і планах. Фото: Суспільне

Науковці натрапили на стіну, якої немає на жодних картах і планах. Фото: Суспільне

Під час архітектурно-археологічних досліджень науковці натрапили на стіну, якої на жодних картах і планах досі не бачили, каже завідувач сектора археології заповідника «Межибіж» Віктор Вєтров. Під час розкопок цієї стіни і був знайдений браслет, додає археолог.

«Спочатку були знайдені поперечні кладки, які відставали від фасаду приблизно на два метри. Спочатку одна, потім друга. Ми зрозуміли, що це така система конструкція. І далі шурфуванням знайшли ще 7 таких кладок», - розповів Віктор Вєтров.

Під час досліджень стіни також була знайдена велика кількість кераміки XVI століття. Фото: СуспільнеФото: Суспільне

Під час досліджень стіни також була знайдена велика кількість кераміки XVI століття. Фото: Суспільне

Під час архітектурно-археологічних досліджень стіни також була знайдена велика кількість кераміки XVI століття, часів Київської Русі та кераміка датована Трипільською культурою, це III-V століття до нашої ери, каже Віктор Вєтров.

Знайдений браслет планують реставрувати та детально дослідити. Потім прикраса перейде до музейних фондів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди