Який вигляд матимуть бюлетені та як їх заповнювати. Пояснення від ЦВК

Який вигляд матимуть бюлетені та як їх заповнювати. Пояснення від ЦВК

Ексклюзивно
Який вигляд матимуть бюлетені та як їх заповнювати. Пояснення від ЦВК

Центральна виборча комісія затвердила кольори виборчих бюлетенів на місцевих виборах, а член ЦВК Андрій Гевко пояснив, що у залежності від населеного пункту виборець отримає різну кількість бюлетенів, у середньому йдеться про чотири штуки.

Як повідомляє пресслужба ЦВК, затверджено колір виборчих бюлетенів таким чином:

  • блакитного кольору – з виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, обласної ради;
  • світло-зеленого кольору – з виборів депутатів районної ради;
  • світло-жовтого кольору – з виборів депутатів міської ради;
  • світло-сірого кольору – з виборів депутатів районної у місті ради;
  • кремового кольору – з виборів депутатів сільської, селищної ради;
  • світло-рожевого кольору – з виборів сільського, селищного, міського голови.

За словами члена ЦВК Андрія Гевки, бюлетень за міського голову не буде нічим відрізнятись від того, що був на минулих виборах, а решта три будуть новими. Він додав, що у виборців не повинно виникати складнощів при їх заповненні.

"Партія, як на будь-яких виборах, висуває свій партійний список. Тільки він буде не один, а по округах. Тобто він буде і єдиний, і ті самі кандидати по виборчих округах. Виборець і його помешкання належить до конкретного виборчого округу. У цьому конкретному окрузі партія висуває свій конкретний територіальний виборчий список - від 5 до 12 кандидатів. Виборець повинен визначити, яку політичну партію підтримує і кому з кандидатів у її списку віддає перевагу. Виборець ставить хрестик навпроти партії і в трафареті вписує цифру за кандидата, якого він підтримує”, - пояснив він в ефірі Українське радіо.

Читайте також: Що вважається підкупом виборців і чим він загрожує. Пояснює експерт

Гевко наголосив, що таким чином виборець впливає на розміщення у списку відповідного кандидата і на ймовірність того, що він стане депутатом. Також він додав, що якщо партія долає 5-% бар’єр, той, хто перший у списку точно стає депутатом, а в межах територіального виборчого списку люди будуть пересуватися в залежності від того, скільки голосів вони набрали.

Експерт пояснив, що якщо виборець відзначив лише партію, але не вказав окремого кандидата, то його бюлетень не буде вважатися недійсним.

"Якщо ви поставите лише галочку навпроти партії, це означатиме, що ви погоджуєтесь з тим розташуванням кандидатів, яке визначила партія. Але бюлетень не буде вважатися недійсним. Також, якщо ви випадково зіпсували бюлетень, є можливість “другого шансу”. Є процедура, за якою людина звертається до комісії, вона фіксує факт, що людина зіпсувала бюлетень і їй видають інший. Але це можливо лише раз”, - резюмував Гевко.

Що відомо

  • 25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори, на яких будуть обиратися представників місцевих органів влади та міських голів.

Читайте також

"Місцеві вибори-2020. Підкуп виборців та його види"

7 головних питань про місцеві вибори-2020. Як проголосувати та кого обираємо

Як розібратися. Питання та відповіді про новий виборчий бюлетень

Місцеві вибори-2020. Кого ми обираємо та що треба знати про компетенції влади

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди