COVID-19: киянам рекомендують носити маски

COVID-19: киянам рекомендують носити маски

У Києві жителям та гостям столиці рекомендують повернутись до маскового режиму, зокрема, йдеться про місця масового скупчення людей. Це необхідно зробити аби зменшити ризики зараження на COVID-19.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на першого заступника голови КМДА Миколу Поворозника.

Напередодні генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Гебреїсус Тедрос Аданом закликав продовжувати носити захисні маски та дотримуватися соціальної дистанції для уникнення зараження на COVID-19.

Відповідну заяву генеральний директор ВООЗ зробив після того, як у багатьох країнах протягом кількох тижнів зростала кількість респіраторних захворювань, спричинених COVID-19, грипом та іншими патогенами.

"У Києві це питання теж актуальне. Адже щотижня фіксуються нові випадки захворювання на коронавірус. Серед пацієнтів, яких госпіталізовано, є й важкі пацієнти", — сказав Поворозник.

За його словами, киянам доцільно повернутись до маскового режиму в місцях скупчення людей для зменшення ризику зараження. Також при погіршенні стану здоров'я і перших симптомах недуги слід обов'язково звертатись до свого сімейного лікаря та, за потреби, яку визначать медики, вчасно проходити тестування на COVID-19.

За минулий тиждень у Києві на COVID-19 захворіла 481 людина, зокрема 40 дітей до 17 років. Госпіталізовані — 112 громадян. У відділенні реанімації та інтенсивної терапії перебуває 9 дорослих пацієнтів, зареєстровано 10 летальних випадків серед дорослих.

Загалом за 1-й тиждень 2024 року, із 1 по 7 січня, медики зареєстрували 10 252 нових випадків захворювання на грип та ГРВІ, зокрема на COVID-19. Це на 2037 людей менше, ніж за останній тиждень минулого року.

Зазначається, що найнадійнішим захистом від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби є вакцинація: курс із трьох щеплень. У 2024 щеплення проти коронавірусу залишаються безоплатними для кожного українця. Вакцинуватися можна через запис у свого сімейного лікаря або в пункті щеплень у медзакладах.

Інформацію про найближчі пункти вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна знайти на сайті Міністерства охорони здоров'я або зателефонувавши до контакт-центру за номером телефону: 0 800 602019.

Що відомо про захворювання на грип та інші вірусні інфекції у Києві

Із 2 жовтня 2023 року в Києві розпочався епідемічний сезон захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19. За тиждень зареєстрували 9 519 хворих киян, більшість з яких — діти. Зокрема, захворіли 5 786 дітей та 3 733 дорослих киян.

Із 30 жовтня по 5 листопада зареєстрували 15 404 нових випадки захворювання на грип, ГРВІ, зокрема, на COVID-19. Хоча рівень захворюваності нижчий епідемічного порогу на 34,6%, киян захворіло на 2412 більше, ніж за попередній період.

Із 27 листопада по 3 грудня зареєстровано 15 109 нових випадків захворювання на респіраторні інфекції. Це на 346 людей менше, ніж за попередній період.

Із 25 по 31 грудня медики зареєстрували 12289 хворих на грип, ГРВІ та COVID-19. Це на 2438 людей менше, ніж за попередній період. Тижневий показник захворюваності нижчий епідемічного порогу на 47,8%, але вищий у 1,7 разів за аналогічний період минулого епідемічного сезону.

Що відомо про коронавірус

У 2020 році ВООЗ назвала поширення COVID-19 світовою пандемією. Тоді від коронавірусу помирав кожен 50-й хворий в усіх вікових групах, нині смертність значно скоротилася.

За даними лікарів, загалом за час пандемії у світі через хворобу померло 6,8 млн людей у світі, з них понад 111 тисяч — в Україні.

Як заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, COVID-19 "має перейти до сезонних захворювань" та циркулюватиме як звичайний грип. Офіційно пандемія кронавірусу у світі завершилася 5 травня 2023 року.

На початок