ВООЗ оголосила про закінчення пандемії COVID-19

ВООЗ оголосила про закінчення пандемії COVID-19

Важливо
Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреєсус
. Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус, фото: AP

Всесвітня організація з охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила про закінчення пандемії COVID-19.

Про це сказав голова ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус. Він також оголосив про припинення роботи надзвичайного комітету ВООЗ.

За його словами, 4 травня Комітет з надзвичайних ситуацій зібрався уп'ятнадцяте і рекомендував оголосити про припинення надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення.

"Я прийняв цю пораду. Тому, з великою надією я оголошую кінець COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я", — сказав Гебреєсус.

За його словами, вже понад рік пандемія має низхідну тенденцію.

"Імунітет населення зростає завдяки вакцинації та інфекції, знижується смертність і послаблюється тиск на системи охорони здоров’я. Ця тенденція дозволила більшості країн повернутися до життя, яке ми знали до COVID-19", — сказав голова ВООЗ.

Водночас Гебреєсус зазначив, що це не означає, що коронавірус більше не становить глобальної загрози здоров’ю.

"Цей вірус залишається. Він все ще вбиває і все ще змінюється. Залишається ризик появи нових штамів, які викликають нові сплески захворювань і смертей. Минулого тижня COVID-19 забирав життя кожні три хвилини – і це лише ті смерті, про які ми знаємо", — сказав він.

Голова ВООЗ зазначив, що за три роки організація повідомила про майже 7 мільйонів смертей, але їхня кількість у кілька разів більша – щонайменше 20 мільйонів.

Наприкінці квітня президент Італійської агенції з ліків (Aifa), вірусолог Джорджо Палу заявив, що ВООЗ має оголосити про закінчення пандемії коронавірусу.

Що відомо про коронавірус

У 2020 році ВООЗ назвала поширення COVID-19 світовою пандемією. Тоді від коронавірусу помирав кожен 50-й хворий в усіх вікових групах, нині смертність значно скоротилася.

За даними лікарів, загалом за час пандемії у світі через хворобу померло 6,8 млн людей у світі, з них понад 111 тисяч — в Україні.

Як заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, COVID-19 "має перейти до сезонних захворювань" та циркулюватиме як звичайний грип.

На початок