Відбудова Ірпеня: за програмою єВідновлення залучили понад 1 млрд гривень

Відбудова Ірпеня: за програмою єВідновлення залучили понад 1 млрд гривень

В Ірпені на Київщині триває відбудова житла, яке було зруйноване чи пошкоджене внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ на територію регіону. За урядовою програмою єВідновлення на будівництво та ремонт наразі залучили понад 1 млрд гривень.

Про це повідомляє у Telegram міський голова Олександр Маркушин.

"Вже 1 млрд 167 млн гривень залучено на відновлення Ірпінської громади за державною програмою єВідновлення. На поточний ремонт до 200 тисяч гривень — погоджено 2387 заявок на загальну суму 200,4 млн гривень", — сказав Маркушин.

Також за його словами, по капітальним ремонтам вартістю від 200 до 500 тисяч гривень наразі затвердили 392 заявки на суму в 133,7 млн гривень. На купівлю нового житла замість повністю зруйнованого росіянами виділено 206 сертифікатів. Загальна сума цих компенсацій складає 833,2 млн гривень.

Міський голова нагадав, що подати заяву на компенсацію за зруйноване житло або ремонт можна у застосунку "Дія". У випадку, якщо у громадян немає можливості його встановити, можна звернутися до місцевого ЦНАПу за адресою: вул. Шевченка, 2-А.

Що відомо про урядову програму "єВідновлення"

23 лютого 2023 року Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

Із травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги за програмою "єВідновлення" становить 200 тисяч гривень. У червні в Україні почалися перші виплати коштів у межах програми "єВідновлення". Компенсацію отримали люди з Київщини та Донеччини.

1 серпня на Київщині стартував другий етап програми "єВідновлення". Власники зруйнованого житла можуть подати заявку на отримання безготівкового сертифіката для придбання нової квартири чи будинку.

У листопаді на Київщині в межах першого етапу урядової програми "єВідновлення" схвалили майже 5,5 тис. заявок на відновлення житла на суму понад 544 мільйонів гривень.

Що відомо про відновлення Ірпеня після військової агресії РФ

Архітектори розробили 20 проєктів для відбудови та розвитку Ірпінської громади на Київщині. Першими презентували ескізи проєктів з розширення та благоустрою частини парку "Покровський" вздовж Алеї Героїв АТО.

За кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії у місті відновлюють багатоквартирний будинок по вул. Котляревського, 52-А. Будівля, де мешкають понад 300 людей, була пошкоджена на початку повномасштабного вторгнення РФ.

Міська влада із Фондом відновлення та Міжнародним благодійним фондом "Леруа Мерлен Солідарність" підписали меморандум про співпрацю. Першим об'єктом, який відбудовуватиметься спільними зусиллями, став будинок в одному з найбільш постраждалих мікрорайонів громади за адресою: 10 лінія, 4А.

За кошти, зібрані на платформі UNITED24, відбудують 18 житлових будинків у 5 населених пунктах — Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова та Мила.

На початку грудня в Ірпені оголосили, що посилять контроль за якістю відбудови об'єктів, які були пошкоджені внаслідок російського вторгнення.

Під час бойових дій навесні 2022 року Ірпінь був зруйнований на 75 відсотків. Понад 10 тисяч людей залишилися без житла. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків.

На початок