Міноборони запобігло переплаті у понад 11 млн гривень при закупівлі спецнавушників

Міноборони запобігло переплаті у понад 11 млн гривень при закупівлі спецнавушників

Міноборони запобігло переплаті у понад 11 млн гривень при закупівлі спецнавушників
Будівля Міноборони України. Фото: Міноборони

Міноборони повідомило про запобігання неефективним витратам 11,7 мільйона гривень на закупівлі спеціальних навушників.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що Служба внутрішнього аудиту Міноборони провела дослідження закупівлі спеціальних навушників (Вид 1 - 4, Тип 1 - 2, комплектність КШББ).

Аудитори МОУ встановили, що під час спрощеної закупівлі за лотами 1, 2 та 3 переможець процедури надав пропозиції фактично однакових цін (20 550 гривень, 20 499 гривень та 20 493 гривні) на різні зразки навушників. Це створювало ризик закупівлі за завищеними цінами.

У зв'язку з цим Департаменту ресурсного забезпечення МОУ запропонували визначити конкретні моделі навушників, запропонованих переможцями, та провести моніторинг цін щодо подібних пропозицій на ринку.

“Після чого представники Міноборони у ході зустрічі з переможцями аукціону домовилися про зменшення вартості товару за трьома лотами. Вжиті заходи запобігли неефективному витрачанню 11,7 мільйона гривень з бюджету”, — йдеться у повідомленні.

Як пояснили у пресслужбі, такий тип активних спеціальних навушників Міноборони закуповує вперше. Закупівлі оголосили за п’ятьма лотами, всі 15 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту уже на складах. Найближчим часом навушники передадуть безпосередньо підрозділам на найбільш пріоритетних напрямках фронту.

Що відомо про скандали з розкраданням у Міноборони

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. 21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому йдеться про те, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ.

Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У зв'язку з цим керівництво відомства викликали на засідання комітету Верховної ради з питань національної безпеки оборони та розвідки.

22 січня у Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману.

24 січня заступник міністра оборони України В’ячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, подав у відставку.

2 лютого ексзаступнику міністра оборони Олексія Резнікова В'ячеславу Шаповалову обрали запобіжний захід — 2 місяці перебування під вартою. Печерський районний суд Києва заарештував його з правом внесення застави у сумі 402 мільйони 600 тисяч гривень.

6 листопада СБУ повідомила про підозру колишньому заступникові міністра оборони В'ячеславу Шаповалову у розтраті державних коштів на майже 1 млрд гривень за неякісну зимову форму для ЗСУ.

У серпні 2023 року журналісти з'ясували, що ціна військового екіпірування, закупленого Міністерством оборони у 2022 році, зросла втричі під час доставлення.

На початок