У Міноборони презентували нову закупівельну агенцію для ЗСУ

У Міноборони презентували нову закупівельну агенцію для ЗСУ

Міністр оборони України Рустем Умєров
Міністр оборони України Рустем Умєров під час презентації в Києві нової закупівельної агенції, 18 грудня 2023 року. Фото: Міноборони України.

Міністр оборони України Рустем Умєров представив нову закупівельну агенцію, яка "поставить крапку" в історії нечесних операцій з реалізації продукції.

Про це повідомили у Міноборони України.

Умєров продемонстрував нове підприємство – "Державний оператор тилу (ДОТ)", яке перебере на себе обов’язки та запустить усі процеси тилових закупівель для ЗСУ – зокрема, харчів, одягу, пально-мастильних матеріалів, бронежилетів, касок.

Керівником цієї агенції призначили Арсена Жумаділова.

"Головна задача ДОТ — забезпечити безперервне постачання для ЗСУ, сформувати довіру до системи постачання МОУ серед ключових зацікавлених сторін та вибудувати стійку інституцію, яка ефективно виконує свої обов'язки, незалежно від зовнішнього контексту. При цьому вся робота ДОТ буде побудована на засадах доброчесності, людиноцентричності, професійності та відкритості", – сказав Арсен Жумаділов.

Агенція почне здійснювати закупівлі з державного бюджету у 2024 році.

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний під час презентації нової агенції вказав на очікування армії, що поняття ЗСУ та корупція будуть несумісні.

"ЗСУ мають концентруватись на виконанні своїх завдань. Не на пошуку їжі, одягу, засобів захисту", – сказав Валерій Залужний.

Також ЗСУ, за його словами, очікують від нової агенції якісного забезпечення всім необхідним і, найголовніше, аби це відбувалося вчасно.

Наголошується, що нова система закупівель передбачає встановлення зрозумілих правил для підрядників і можливість планувати свою роботу.

На початок