Сім років в очікуванні ремонту. У Миколаєві не можуть відновити архітектурну пам’ятку

Сім років в очікуванні ремонту. У Миколаєві не можуть відновити архітектурну пам’ятку

Сім років в очікуванні ремонту. У Миколаєві не можуть відновити архітектурну пам’ятку Суспільне Миколаїв

Уже сьомий рік поспіль мешканці будинку на Сінній, 44 чекають капітального ремонту даху. Будівля потребує реставрації, оскільки відноситься до пам’яток архітектури 50-х років ХХ століття. Кошторис від департаменту житлово-комунального господарства складає понад п'ять мільйонів гривень. Грошей у бюджеті міста на ремонт немає.

До житлово-експлуатаційної контори (ЖЕК) №10 із 2010 року щодо ремонту дахів надходили скарги від мешканців двох будинків: Дунаєва, 39 та Сінна, 44.

У першому випадку вдалося виконати ремонт наполовину. Тоді кошторис робіт склав 1 мільйон 498 тисяч 879 гривень. Ситуація з будинком на Сінній, 44 не вирішилася.

Сім років в очікуванні ремонту. У Миколаєві не можуть відновити архітектурну пам’яткуСуспільне Миколаїв

“Ми частково латаємо, де в змозі, хоч трошки. Щоб не потрапляли опади на дах, щоб він не протікав, але це нічого не міняє”, ‒ каже директор управляючої компанії Руслан Запорожан.

На даху балки гнилі, коли вони зсуваються, пошкоджують шифер. Знову з’являються щілини та дірки. Управляюча компанія робить малі ремонти для підтримки того стану, що є зараз. Задувають піною щілини, але це не рятує від затікання води. Дах потребує комплексного капітального ремонту. Департамент житлово-комунального підприємства склав кошторис на ремонт покрівлі житлового будинку ‒ це 5 млн 183 тисячі 572 гривні.

Детальніше про ситуацію дивіться в репортажі кореспондентів Суспільного

Авторка ‒ Тетяна Макушева, оператор ‒ Юрій Руденко

Ззовні будівля також втрачає елементи декору. Ліпнина 50-х років 20 століття після опадів відламується. Поруч з будинком розташована ЗОШ №34 і заклади, в яких займаються діти. За словами керівниці дитячого центру Марини Малої, вони п’ять років спостерігають, як від будинку відламується ліпнина. У результаті батьки самостійно встановили навіс над входом до центру.

Сім років в очікуванні ремонту. У Миколаєві не можуть відновити архітектурну пам’яткуСуспільне Миколаїв

Мешканці житлового будинку і директор ЖЕКу № 10 писали листи до Департаменту житлово-комунального господарства з питанням, коли будуть гроші на ремонт. За словами заступника директора департаменту ЖКГ Олександра Рєпіна, будинок належить до пам’яток архітектурної спадщини, тому об’єкт треба внести в план соціально-економічного розвитку міста, згодом виділити необхідні гроші на реставрацію. Але цим питанням має займатися інспекція з охорони культурної спадщини.

Натомість начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Юрій Любаров пояснює, що їх управління не виділяє гроші. Ремонтом має займатися власник будинку.

За словами директора управляючої компанії, будинок на балансі міста. Управління може лише слідкувати за дотриманням законодавства, щоб під час ремонту не знищувати саму будівлю, як архітектурну пам’ятку.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди