Безглуздо відмовлятися від допомоги Києву, бо Україна може не лише вижити, але й процвітати — Блінкен

Безглуздо відмовлятися від допомоги Києву, бо Україна може не лише вижити, але й процвітати — Блінкен

Блінкен
Фото: AP/Alex Brandon

Міжнародна підтримка має вирішальне значення для успіху України. США продовжать згуртовувати країни на підтримку України, а також для забезпечення того, щоб агресія Росії залишалася стратегічною поразкою.

Про це на підсумковій пресконференції сказав Держсекретар США Ентоні Блінкен.

"Путіну вже не вдалося досягти своєї головної мети — знищити Україну, стерти її з карти світу, включивши до складу Росії. Це був важкий рік на полі бою. Але українці знову зробили те, що ніхто не вважав можливим. Міжнародна підтримка має вирішальне значення для успіху України", — сказав він.

Блінкен зазначив, що Європа надала Україні понад 110 мільярдів доларів, поруч з приблизно 70 мільярдами доларів виділеними США.

Водночас голова Держдепу наголосив, що допомога, виділена для України, закінчується.

"У нас майже закінчилися гроші, і у нас майже закінчився час, що підкреслює нагальність ухвалення додаткового бюджетного запиту. Ми зробили реальну інвестицію в майбутнє України та її свободу, і для мене було б безглуздо відмовлятися від цієї інвестиції зараз, коли ми вже так багато зробили і вже поставили Україну в таке становище, що вона може не лише вижити, але й процвітати в майбутньому", — сказав Блінкен.

За його словами, у США є "дуже чіткий план", як зробити так, щоб Україна змогла стати на власні ноги, "у військовому, економічному, демократичному плані", так, що більше не потребуватиме допомоги.

"Але ми повинні допомогти Україні пройти через наступний період часу, через цю зиму, через весну і літо. Я також зосереджуюсь на тому, що в українців є свої плани продовжувати не тільки стримувати російську агресію, але й продовжувати відвойовувати території, які Росія відібрала у них", — сказав держсекретар.

Блінкен наголосив, що Україні допомагають не лише США, а й десятки інших країн "з кращим розподілом зобовʼязань, який він бачив у будь-якій іншій кризі, в яку був залучений, за останні три роки".

Він зазначив, що Японія, Південна Корея, Австралія, інші країни Індо-Тихоокеанського регіону активізувалися, починаючи від допомоги у відновленні української енергосистеми і закінчуючи наданням значної військової та гуманітарної допомоги.

Очільник Держдепу також наголосив, що практично вся допомога у сфері безпеки, яку США надали Україні, і системи безпеки, які будуть передбачені в додатковому бюджетному запиті, працюють на економіку Штатів.

"Це не лише допомагає закуповувати зброю, яку потребує Україна. Це забезпечує хороші робочі місця тут, у США. Це розбудовує нашу власну оборонну промислову базу. Тож багато в чому це безпрограшний варіант для нас. І саме тому я сподіваюся, що Конгрес буде діяти швидко", — сказав він.

Водночас Блінкен наголосив, що провалу бюджетного запиту найбільше зрадіють в Москві, Пекіні і Тегерані.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

На початок