"Ситуація складна". На трьох напрямках триває наступ армії РФ: Сирський про ситуацію на східному фронті

"Ситуація складна". На трьох напрямках триває наступ армії РФ: Сирський про ситуацію на східному фронті

"Ситуація складна". На трьох напрямках триває наступ армії РФ: Сирський про ситуацію на східному фронті
Українські військові 53-ї окремої механізованої бригади імені князя Володимира Мономаха. Фото: 53-я окрема механізована бригада імені князя Володимира Мономаха/Facebook

На Куп‘янському, Лиманському та Бахмутському напрямках триває російський наступ. Українські війська тримають оборону та знищують військових РФ. Російська армія поповнює втрати резервами штурмових батальйонів, сформованих із колишніх в'язнів.

Про це повідомив командувач Сухопутних військ Збройних сил Олександр Сирський.

Бахмутський напрямок

На Бахмутському напрямку військо РФ зосереджує основні зусилля, штурмує, застосовуючи найбільш боєздатні підрозділи десантних військ, морську піхоту та сформовані з колишніх в'язнів підрозділи "Шторм Z" та "Шторм V".

"Мета ворога на цьому напрямку зрозуміла — це наступ на населений пункт Часів Яр, потім на Костянтинівку, Дружківку, Слов'янськ, Краматорськ з подальшим виходом на кордони Донецької області", — написав Сирський.

Лиманський напрямок

На Лиманському напрямку російські окупаційні війська перейшли до постійних атак позицій українських військ в напрямках Макіївки Луганської області та Тернів, що на Донеччині, також ведуться бої на Сіверському напрямку.

За словами генерал-полковника, окупанти активно використовують техніку під час проведення штурмів, яку постійно знищують українські бійці.

Куп'янський напрямок

"Не припиняються щоденні штурмові дії російських військ в районі Синьківки з метою її захоплення та створення плацдарму для подальшого наступу на місто Куп’янськ. Ситуація складна. Нам доводиться воювати в умовах переваги ворога як в озброєнні, так і в кількості особового складу", — зазначив командувач.

Як розказав Олександр Сирський, ряд рішень щодо ліквідації військових РФ приймались разом із командирами безпосередньо в районах бойових дій.

Втрати російської армії за першу половину грудня:

За першу половину грудня військо РФ втратив близько восьми тисяч військовослужбовців у смузі відповідальності ОСУВ "Хортиця". Крім того, були знищені або ушкоджені понад п’ятсот одиниць російської військової техніки, серед них: 67 танків, понад сто бойових броньованих машин, 77 гармат і мінометів різних калібрів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок