Кандидати на посаду голови Калуської громади. Досьє

Кандидати на посаду голови Калуської громади. Досьє

Кандидати на посаду голови Калуської громади. Досьє Суспільне Карпати

Ігор Насалик, Сергій Шийко, Федір Костур та Олег Нижник - стало відомо ще про чотирьох депутатів, які боротимуться за посаду голови Калуської ОТГ. Суспільне Карпати підготувало коротке досьє про кожного кандидата.

Ігор Насалик.

Ігор Насалик.

Загальні відомості

Ігор Насалик народився 25-го листопада 1962-го року в місті Олександрія Кіровоградської області.

У 1987-1988-му працював водієм Рогатинського АТП 12640.

У 1989-му році закінчив фізичний факультет Львівського університету імені Франка.

З 1990-го по 1992-й був провідним спеціалістом Центру мікроелектроніки міста Ульяновськ.

З лютого 1992-го по червень 1993-го – радник директора з економічних питань львівського МП "Корона". Із серпня 1993-го по травень 1995-го – радник з економічних питань рогатинського МП "Сапфір".

З травня 1995-го по травень 1997-го – президент промислово-виробничої корпорації "Техноінвестцентр". З травня 1997-го по березень 1998-го – президент промислово-виробничої корпорації "Техно-Центр".

Політична діяльність

За даними Руху Чесно, Ігор Насалик в 1998-2002 роках – народний депутат третього скликання від блоку "Партія праці та Ліберальна партія – РАЗОМ". Був обраний по 85-му округу як безпартійний.

У 2002-му році обраний нардепом четвертого скликання від блоку "Наша Україна" у 86 окрузі. Також був членом партії "Український Народний Рух".

У 2006-му році був міським головою Калуша. Цього ж року балотувався до Верховної Ради V скликання як безпартійний за списком "Партії екологічного порятунку "ЕКО+25%".

В 2010-му році його переобрали на посаду міського голови Калуша від "Української партії".

З 2010-го до 2011-го року очолював Івано-Франківську обласну організацію "Українська партія". З 2011-го до 2014-го року став головою "Української партії".

У 2014-му році балотувався на посаду міського голови Києва. У 2015-му - на посаду міського голови Івано-Франківська від "БПП "Солідарність", вийшов до другого туру.

У 2014-му році – народний депутат VIII скликання від партії "Блок Петра Порошенка" за округом № 85, як безпартійний. Член однойменної фракції та заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

З квітня 2016-го року – міністр енергетики та вугільної промисловості України.

У 2019-му році балотувався до Верховної Ради IX скликання по 85-му округу як безпартійний самовисуванець.

Наприкінці серпня цього року повідомив, що "Європейська Солідарність" та Українська партія будуть висувати спільного кандидата на виборах міського голови, однак він спростовував перспективу свого балотування.

Водночас міська організація Української партії (м. Калуш) заявила 17-го вересня, що підтримає кандидатуру Ігоря Насалика на виборах міського голови Калуської громади. Водночас на зборах повідомили, що політик не буде кандидатом від цієї політичної сили.

Аналітичний портал Слово і Діло оцінив рівень відповідальності політика у 35%. Щодо обіцянок, то Ігор Насалик виконав 17 з 48, які дав.

Майно

Декларація ексміністра енергетики Ігоря Насалика охоплює січень-серпень 2019-го року та має кілька приміток. Зокрема, його активи вдесятеро перевищують доходи, він має готівкою понад п’ять мільйонів гривень, у власності - нерухомість площею понад 300 м кв., а один з членів родини не надав інформацію.

Зареєстроване місце проживання – Київ, фактичне – Козин Київської області.

В декларації серед рідних вказана лише дружина – Гузял Насалик, яка має російське громадянство.

Нерухомість. Ігор Насалик володіє земельною ділянкою в селі Проців Київської області площею 1 200 м кв. В Козині – 370 м кв. Користується житловим будинком, який належить його дружині, площею 561,4 м кв. в Козині. За останньою оцінкою, його вартість 49 743 гривень.

Дружина Гузял має 1 510 м кв. в Козині Обухівського району. Є співвласницею офісу в Києві площею 129,7 м кв. вартістю 1 261 350. Також має квартиру в Києві площею 287,7 м кв. за 61 645 гривень. Володіє двома машиномісцями 15 та 15,1 м кв. в Києві вартістю 319 313 і, відповідно, 319 951.

Цінне рухоме майно. Ігор Насалик задекларував десять антикварних виробів різних торгових марок. Зокрема, бронзову статую хлопчика, що виймає скалку (Barbedienne), бюст римського воїна з бронзи та мармуру (Dietrich), бюст Грушевського(Mihitenko), бронзову статую воїна (A. Massoulle), настільний письмовий набір (Cappieri), статую дівчини з глеком з мармуру та оніксу (Mantirrelli), бронзову статую воїна (Barbedienne) та бронзову статую лева ( F.B. Descompo). Торгові марки двох виробів з бронзи та мармуру - настільного письмового набору Юний Вольтер та статуї собаки з бронзи та мармуру – не вказані.

Також Ігор Насалик є власником кількох картин торгових марок Cuglenborch Abraham Van, Sinding Christensen Jens, Giovanni Battista Tiepolo, Melchior d'Hondecoeter. Також є картина Айвазовського та н вказаного автора/торгової марки.

Окрім того, Ігор Насалик має 11 коштовних годинників: Richard Mille (біле золото, сапфіровий циферблат, шкіряний ремінець, механіка); Franc vila Cobra (рожеве золото, хронограф-механіка, каучуковий ремінець); Devon Сталь (пластик, електронні, каучуковий ремінець); Сvstos challanger (рожеве золото, сапфіровий циферблат, ремінець, хронограф-механіка); Corum admiral's cup (рожеве золото, хронограф-механіка, ремінець золото-шкіра); Сvstos challanger 50 (рожеве золото, хронограф-механіка, ремінець каучуковий ремінець); Audemars Piguet Royal oak offshore (рожеве золото, механіка, шкіряний ремінець); Graff (рожеве золото, механіка, шкіряний ремінець (крокодил); Hublot (сталь, механіка, ремінець каучук-джинс); Tiffany atlas (рожеве золото, кварц) та Franck muller (біле золото, сапфіровий циферблат, хронограф-механіка)

Дружина Гузял має годинник Chanel (кераміка, керамічний браслет, механіка). Також кілька ювелірних прикрас: перстень Staurino Fratelli (біле золото, діаманти), підвіска з білого золота та діамантів Staurino Fratelli, сережки з білого золота та діамантів Сrivelli, підвіска з жовтого золота з діамантами Carrera y carrera Babbo, підвіска з жовтого золота Carrera y Сarrera Dragon, торгова марка обручки з білого золота та діамантом у два карати та сережок з білого золота з діамантами по 1 карату невказана.

Серед іншого Гузял Насалик є власницею шуби із соболя Marco Vanoli, куртки-болеро з соболя Rindi, норкових шуб Marco Vanoli та 32 Paradis.

Дати набуття права цінностями не вказані, як і їхня вартість. Водночас є примітка, що всі вони придбані до початку декларування діяльності із виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Транспорт. Ігор Насалик є власником автомобіля Mercedes-Benz моделі S 500L 4 MATIC вартістю 1 млн 350 тисяч. Toyota Avensis знаходиться в безоплатному користуванні Максима Насалика. Ще одне авто - Mercedes-Benz моделі GLE 400 4 MATIC та вартістю 2 млн 432 тисячі належить дружині Ігоря Насалика – Гузял.

Цінні папери. Ігор Насалик має акції ВАТ "Оріана".

Дохід. Заробітна плата Ігоря Насалика в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України становила 239 тис. 030 грн. Також має проценти в банку - 807 гривень та 1 млн 236 тис. 952 гривень.

Дружина Гузял отримала 791 тис. 119 грн доходу від заняття підприємницькою діяльністю. Має проценти в одному з банків України: 72 тис. 232 грн та 28 гривень.

Грошові активи. Ігор Насалик має на рахунку в "Ощадбанку" три долари та 57 тис. 076 гривень. На рахунках інших банків має 341 гривню та 3 026 доларів.

Дружина Гузял також має декілька банківських рахунків. На них вона зберігала 27 гривень, 280 гривень, 61 тис. 524 гривні та 37 гривень. Суму ще на одному рахунку жінка не вказала в декларації.

Готівкою ексміністр зберігає 1 млн 365 тис. доларів та пів мільйона гривень. Його дружина має готівкою 50 тисяч доларів та 670 тис. грн.

Внесок у виборчий фонд кандидата в народні депутати України становив сто тисяч гривень.

Скандали

В 2015-му році Ігор Насалик відвідав окупований Донецьк. Тоді в мережі з’явилося відео, на якому політик розмовляє з міністром доходів так званої "ДНР" Олександром Тимофєєвим. В багатьох ЗМІ з’явилися публікації, що міністр енергетики домовляється про поставки вугілля на територію України.

Ігор Насалик це заперечив, розказавши в інтерв’ю Главкому , що насправді їздив визволяти українських хлопців з полону і йому це вдалося: "У січні-лютому 2015-го року, коли падає Донецький аеропорт і коли розпочинається Дебальцево, до мене, як депутата, обраного від Калуша, звернулася одна з матерів наших воїнів. Вона розказала, що її син, калушанин, потрапив у полон, і попросила мене допомогти. Буквально так і сказала: "Хоч самі туди їдьте". І я поїхав. Взяв телебачення з Калуша, взяв дозвіл в СБУ і вирушив у Донецьк….Я тоді збирав з депутатами Верховної Ради кошти, ми завезли туди фуру інсуліну. Всього було звільнено вісім чоловік… А по телевізору показали таке: міністр енергетики домовляється про вугілля з бойовиками. І це тоді, коли я, щоб тих хлопців привезти з Мар’їнки в Київ, заправляв швидкі своїм бензином…".

В 2019-му році Ігоря Насалика звинуватили у внесенні недостовірних даних до декларації. Зокрема, детективи Національного антикорупційного бюро України з’ясували, що політик отримав позику, але не вказав її в даних. Міністру енергетики та вугільної промисловості повідомили про підозру.

Відомий також фразою: "Ми не торгуємо, йде обмін товаром", якою відповів на закиди в тому, що Україна купує вугілля з окупованих територій.

НАЗК виявило в колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика незадекларованого майна на 34,6 млн грн та 29,6 млн грн (у деклараціях за 2018 та 2019 роки відповідно).

Інше

Одружений, виховує двох синів. Захоплюється бодібілдингом.

Сергій Шийко

Сергій ШийкоСуспільне Карпати

Сергій Шийко

Загальні відомості

Сергій Шийко живе у Калуші. Навчався у Львівському національному лісотехнічному університеті (інформація з Facebook).

Претендент на посаду міського голови Калуша – приватний підприємець. Працює директором ТОВ "Мега-Спецтранс", яке надає в оренду вантажні автомобілі. Також підприємство займається добуванням піску, гравію, коаліну, інших корисних копалин, лісопильним та стругальним виробництвом, готує до роботи будівельні майданчики.

Також Сергій Шийко є директором ТОВ "Іс-транс". Підприємство спеціалізується на вантажних автомобілях, надає в оренду сільськогосподарські машини, будівельні машини. Займається і транспортним обробленням вантажів.

Кандидат у мери також є головою ТОВ "ВУДТРЕЙДІФ", яке виробляє фанеру, дерев’яні плити, панелі, шпон. Товариство зареєстрували 26-го січня 2016 року.

Сергій Шийко також став засновником асоціації "Деревообробних підприємств Калуського району".

Майже 13 років Сергій Шийко займався доставкою їжі на замовлення, оптовою торгівлею. Зараз ця діяльність припинена. Станом на десяте серня 2020-го року статус фізичної особи-підприємця припинено.

Політична діяльність

На вибори міського голови Калуша Сергія Шийка висунула політична партія ВО "Батьківщина".

Майно

Сергій Шийко - співвласник товариства "Мега-Спецтранс" на 50 %. Іншої інформації про статки кандидата немає.

Інше

Одружений.

Федір Костур

Федір КостурСуспільне Карпати

Федір Костур

Загальні відомості

Кандидат на посаду міського голови Федір Костур народився 27-го вересня 1959-го року (інформація з Facebook). Проживає у Калуші. Письменник. Вірші почав писати у 10 років.

У 2012-му році змагався за звання кращого автора гімну до Євро-2012.

Політична діяльність

На посаду міського голови Калуша Федір Костур балотується шляхом самовисування.

Олег Нижник

Олег НижникСуспільне Карпати

Олег Нижник

Загальні відомості

Олег Нижник народився 18-го лютого 1967-го року в місті Калуш. Навчався в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Проживає у Калуші.

Трудову діяльність почав у колгоспі імені Кірова в селі Верхня Калуського району. Коли проходив службу в армії, брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

З 1987-го року працював електромонтером у Калуському ВО "Хлорвініл", згодом - майстром-електриком.

У 2003-2006 роках був торговим агентом з продукції "Крафт Фудз Україна". З 2006-го року і дотепер - директор Калуського міського центру фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх".

Є співзасновником благодійної організації "Благодійний фонд "Тільки разом", а також - головою громадського об'єднання "Громадський рух "Мій двір".

Політична діяльність

У 2010-му році Олег Нижник став депутатом Калуської міської ради від Народного руху України.

У 2012-му році балотувався до Верховної Ради України від партії УДАР. Поступився кандидатці в нардепи від "Батьківщини" Ользі Сікорі.

На останніх місцевих виборах очолював список від БПП "Солідарність" до Калуської міської ради за квотою "Удару".

Зараз - голова фракції БПП "Солідарність" в Калуській міській раді.

Член комісії міської ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та інвестиційної політики.

Відвідуваність засідань міської ради депутата впродовж каденції становить 73,88 % від їхньої загальної кількості, участь у голосуванні - 65,44 %.

За даними сайту Калуської міської ради, депутат Олег Нижник виступив один раз та подав одну поправку. Хоча депутати спростовують інформацію про кількість виступів, яка зазначена на цьому сайті. Кажуть, що довести це легко, адже кожна сесія фіксується на відео.

У 2020-му році на виборах міського голови Калуша Олег Нижник балотується від партії "УДАР Віталія Кличка".

Майно

Згідно з декларацією за 2019-й рік, у спільній власності з колишньою дружиною Світланою та донькою Тетяною має квартиру загальною площею 48 квадратних метрів. Сім'я придбала квартиру у 2007-му році.

Також кандидат у мери Калуша має земельну ділянку 665 квадратних метрів, яка перейшла у його власність у 2017-му році.

Дружина Олега Нижника Ольга Ткач є власницею будинку загальною площею 52,5 квадратних метра, набутого в 2009-му році, і земельної ділянки (5 082 квадратних метри), яку вона придбала у 2008-му році.

Крім того, Ольга є співвласницею квартири, де проживають її батьки, загальною площею 66,8 квадратних метрів.

Олег Нижник має два легкових автомобілі - ВАЗ, який придбав у 2005-му році, і Hyundai Santa Fe, власником якого є з 2006-го року Василь Гринів.

Як директор директор Калуського міського ЦФЗН "Спорт для всіх" за 2019-й рік заробив 125 731 гривень.

Олег Нижник задекларував у 2019-му році 3 000 доларів готівкових коштів.

Скандали

У 2012-му році покинув лави Народного Руху України через те, що, за його словами, кандидатури на вибори до Верховної Ради України від цієї партії визначалися у кабінетах Турчинова та Яценюка "у досить дивний спосіб".

А ще Олег Нижник побачив загрозу виникнення ситуації, коли обирати доведеться між "регіоналом" і  "тушкою". Тому на цих виборах він претендував на мандат народного депутата від партії "Удар".

У 2015-му році ім'я Олега Нижника фігурувало у відкритому листі до голови партії УДАР Віталія Кличка, яке підписали 18 членів цієї партії на Калущині. У ньому підписанти висловили свою незгоду з, на їхню думку, непрозорим призначенням нових керівників міської та районної партійних організацій та повідомили, що покидають лави партії. Олега Нижника тоді призначили в. о. голови Калуської міської організації партії "УДАР".

Інше

Одружений, має трьох доньок.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди