Фінляндія готує 21-й пакет допомоги Україні. Там буде зброя

Фінляндія готує 21-й пакет допомоги Україні. Там буде зброя

пакет допомоги допомога Фінляндія Зеленський Нііністьо
Президент України Володимир Зеленський та глава Фінляндії Саулі Нііністьо, Гельсінкі, Фінляндія, 3 травня 2023 року. Фото: Getty Images

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо 13 грудня анонсував черговий пакет воєнної допомоги Україні у боротьбі з Росією. Фінський лідер також сказав, що країна подвоює виробництво боєприпасів.

Про це Нііністьо оголосив на пресконференції спільно з учасниками Саміту країн Північної Європи.

"Результатом сьогоднішнього дня стало більше взаєморозуміння і ще більш об'єднана, ще сильніша підтримка України. Фінляндія зробила свій внесок. Зараз ми готуємо наш 21-й пакет допомоги, який складається з озброєння", — сказав Саулі Нііністьо.

Він додав, що Європі треба серйозно поставитися до промислового виробництва озброєння, і Фінляндія робить для цього все можливе.

"Зараз ми подвоюємо виробництво боєприпасів, щоб бути більш підготовленими до майбутнього. На жаль, часи змінилися. Ми більше не живемо в Європі, яка завжди живе в мирі та безпеці", — зауважив президент Фінляндії.

Він висловив повну підтримку "Формулі миру" Володимира Зеленського. Український президент відповів лідеру Фінляндії з удячністю:

"Дякую за 21-й пакет оборонної допомоги для наших воїнів, а також за подвоєння виробництва артилерійських боєприпасів у Фінляндії. Ця підтримка має вирішальне значення не лише для нашої свободи, але й для інших європейських країн, які мають спільний кордон з Росією і розуміють, чим є ця загроза".

13 грудня Зеленський прибув до Норвегії з неоголошеним візитом, щоб взяти участь у саміті Північних країн і зустрітися з прем'єром країни.

Раніше премʼєр-міністр Норвегії Йонас Гар Стер оголосив про пакет економічної допомоги Україні на 1,8 мільярда доларів.

Яка ситуація з постачанням Україні боєприпасів

15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії.

Крім цього, держконцерн "Укроборонпром" презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн НАТО — 120-мм мінометні міни. Вони вже поступили на фронт для потреб Збройних сил України.

1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі своїх колег з ЄС у Стокгольмі заявив, що Україні потрібні системи ППО, мільйон боєприпасів, а також бронетехніка і танки.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план закупівлі боєприпасів, що передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

Через три дні лідери ЄС схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

На початок