Кернес переніс переліт нормально — міськрада

Кернес переніс переліт нормально — міськрада

Кернес переніс переліт нормально — міськрада
Суспільне Харків

Харківський міський голова Геннадій Кернес переніс переліт до Німеччини "абсолютно нормально". У міськраді визнали, що цього тижня стан Кернеса погіршився, медики пов'язують це з пораненням після замаху у 2014 році.

Про це на брифінгу 17 вересня заявив речник міськради Юрій Сидоренко. Суспільне наводить основні тези з брифінгу, яке транслювало наживо у Facebook.

"Життю нічого не загрожує"

"У вівторок, здається, сталося погіршення здоров’я, ми це визнаємо, але наполягаємо на тому, що всі розмови, всі чутки, всі плітки про кому, про набряк мозку, інсульт, є фейками, які запускаються спеціально і спровоковані загостренням не тільки осіннім, але і загостренням політичної хвороби, політичними перегонами на місцевих виборах".

"Погіршення лікарі пов'язують із пораненнями, які Геннадій Кернес отримав 28 квітня 2014 року, під час пробіжки на нього стався замах, в результаті цього замаху було пошкоджено хребет, спинний мозок, одне з легень, печінка і так далі. Від цього всього Геннадій Кернес отямився, але COVID, на жаль, спровокував не лише запалення легень, але відлуння того пострілу".

"Наскільки я розумію, зараз життю Кернеса нічого не загрожує... [Стан] — такий же, як був, стабільно важкий, знову ж повторюю, що він при тямі".

"Транспортували в капсулі"

"Проти ночі він був доставлений спеціалізованим медичним літаком до Німеччини у протиковідній капсулі — за останніми медпротоколами, хворі на COVID транспортуються саме таким чином".

"Доставлений був не так, як представляли це деякі "дружелюбні" пабліки, не на апараті штучної вентиляції легень, він був підключений до апарату високопотокової подачі кисню. Він був абсолютно у свідомості, у свідомості він перебуває і зараз, що підтверджує навіть його друг Павло Якович Фукс, який оприлюднив навіть відео з літака, який з ним спілкувався".

"Хтось з родичів з ним полетів. Хто? Вони всі приватні особи, я не маю від них дозволу розголошувати".

"З тим, як його лікувати надалі, чи потрібна йому операція, чи не потрібна, лікарі визначаться тільки після того, як проведуть повне, всеосяжне дослідження його організму".

"Не хотів залишати Україну"

"Сам Кернес не хотів залишати Україну і їхати на лікування до Німеччини, але під тиском близьких та рідних він на це погодився. Політ літаком переніс абсолютно нормально, це може свідчити про те, що стан його здоров’я не такий поганий, як представляють "дружелюбні" пабліки, інакше б лікарі навіть не погодилися на його транспортування".

— Чого не вистачило харківським лікарям — досвіду, медикаментів, апаратури — чому він не залишився?

"Це краще ставити питання саме лікарям... Це не питання COVID. З СOVID, як боротися, харківські лікарі знають. Не тільки лікарі, але й обласних лікарень, міських, виділено більше пів тисячі місць, був штаб існував якийсь час, з тим же Кернесом, Фуксом, Ярославським, іншими відомими харків'янами, які забезпечували у самий важкий час людей продуктовими наборами (здається, більше 170 тисяч), медичними аптечками (більше 33 тисяч), було куплено 19 апаратів ШВЛ за бюджетні кошти, багато чого зроблено".

"Питання не в СOVID. Питання саме в тому, що на фоні СOVID і запалення легень пішли загострення тих старих хвороб, поранень, які у нього були".

Сидоренко не зміг відповісти, чому автомобіль з Кернесом супроводжувало кілька швидких і чи відповідає дійсності інформація, що швидка, в якій був мер, не належала до автопарку харківської екстреної допомоги, а прибула з Полтави.

"Немає іншого кандидата"

"Він не зобов'язаний на реєстрації (кандидатом в мери Харкова на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року) бути присутнім особисто. Оскільки він йде від партії, то і документи може подавати партія".

"У "Блоку Кернеса — Успішний Харків" немає іншого кандидата, окрім Геннадія Кернеса".

"Мені подобаються ці посилання на близьке коло. Я вас благаю, ні на близьке коло, ні на собак з близького кола, ні на папугу з першої приймальні, будь ласка, не посилайтеся. Якщо є хтось конкретний, ми тоді будемо обговорювати...".

Що відомо

  • 12 вересня Суспільне звернуло увагу, що Кернес близько трьох тижнів не з'являвся на публіці. За даними джерел у медичній сфері та правоохоронних органах, мера госпіталізували до лікарні №17, визначеній опорною з COVID.
  • 14 вересня у міськраді підтвердили, що з 10 вересня Геннадій Кернес перебуває на лікарняному. Однак, чи госпіталізований він та з яким діагнозом, не уточнювали, посилаючись на нерозголошення медичної таємниці.
  • Інформацію про госпіталізацію Кернеса у міськраді підтвердили 15 вересня. Там також повідомили, що у мера коронавірус та двостороннє запалення легень. Його стан на 15 вересня, за словами речника мерії Юрія Сидоренка, оцінювався як стабільно важкий.
  • В офіційному Telegram Кернеса 15 вересня вийшло повідомлення від імені мера. Він подякував тим, хто його підтримав і зазначив: "У Харкові у мене є вся необхідна допомога, поруч родина, команда, я впевнений, що незабаром піду на поправку".
  • 16 вересня о 19:15 в Харків з німецького Нюрнберга прибув літак Bombardier Challenger 604 з бортовим номером D-AFAD, яким, за даними джерел Суспільного, за кілька годин доправили до Берліна хворого на COVID-19 мера Харкова Геннадія Кернеса.
  • 17 вересня друг Кернеса Павло Фукс повідомив, що мер Харкова шпиталізований до берлінської клініки "Шаріте".
На початок