Місцеві вибори: хто першим заявив про балотування в мери Харкова

Місцеві вибори: хто першим заявив про балотування в мери Харкова

Місцеві вибори: хто першим заявив про балотування в мери Харкова

До місцевих виборів 2020 року три місяці, ймовірні учасники перегонів почали заявляти про свої наміри балотуватися. Все ще може змінитися: політичні перемовини тривають, а офіційно передвиборча кампанія стартує 5 вересня. Хто оголосив про похід у мери Харкова — огляд Суспільного.

Місцеві вибори: хто першим заявив про балотування в мери Харкова

Геннадій Кернес

Загальні відомості. Народився у Харкові, 61 рік.

Працював у бізнесі: у 90-х був головою правління, а у 2001-2006 рр. президентом акціонерного товариства відкритого типу з іноземними інвестиціями "НПК-Холдінг".

Депутат Харківської міської ради III, IV, V скликань. У IV та V скликаннях обирався секретарем Харківської міської ради.

Двічі обирався Харківський міським головою — у 2010 та 2015 рр.

Політична діяльність. Був членом Партії регіонів, очолював міську організацію ПР. На виборах 2010 року балотувався у мери як кандидат-регіонал. У 2015 — як безпартійний, від партії "Відродження".

У 2019 році разом із мером Одеси Геннадієм Трухановим став співголовою партії "Довіряй ділам". На позачергових парламентських виборах того ж року балотувався до Верховної Ради за списком партії "Опозиційний блок". Замість фракції "За Харків, за Відродження" у Харківській міськраді створили фракцію "Опозиційний блок — Довіряй ділам".

Влітку 2020 року заявив, що йде на вибори мера Харкова з партією "Блок Кернеса — Успішний Харків".

"Це блок, на який я спиратимуся під час виборів до органів місцевого самоврядування. Сподіваюся, що харків'яни, які підтримають мене, також підтримають і "Блок Кернеса - Успішний Харків". Тому що і містяни, і ті, хто працює у владі — мають робити Харків успішним", — підкреслив Геннадій Кернес.

Погляди. 22 лютого 2014 року брав участь у з'їзді депутатів Партії регіонів сходу і півдня у харківському Палаці спорту, відкрито виступав проти Майдану. На з'їзді чекали Віктора Януковича, який не з'явився, натомість утік з України.

Того ж дня країну покинув Кернес, але повернувся зі словами: "Переможець примножить перемогу, якщо ворогів зробить друзями". Говорив, що є патріотом і виступає за єдність України, не вважає Росію агресором і не назве її так ніколи, адже там живе багато його друзів.

"Чому ми соромимося прямих перемовин з Росією? Тому що це країна-агресор? А не країна-сусід? А я вважаю, що все має вирішуватися з розумом. І ми повинні в першу чергу покаятися. Що ми звинувачуємо один одного, а потім знаходимо крайніх і ніколи не просимо вибачення", — заявляв Кернес на з'їзді партії "Довіряй ділам" у 2019 році.

Виступає за збереження проспекту Жукова у Харкові. Закон про забезпечення функціонування української мови Кернес назвав антиукраїнським. У 2020 почав брати уроки української.

Майно та активи. Задекларував 7 кв.м. у житловому будинку в Харкові та кімнату у 57,3 кв. м. в готелі "Національ", коштовні годинники, а також інвалідний візок з електроприводом.

Має акції "Харківобленерго", "Харківенергозбут" та інвестиційні сертифікати ТОВ "Компанія з управління активами "Фінекс-Капітал", від якої отримує дивіденди (18,9 млн грн станом на березень 2020 р.). Задекларував понад 64 млн грн готівкою, 17,3 млн грн та 17,4 тисячі доларів на рахунках в банках. Заробітна плата міського голови — 1 152 907 грн.

Судові справи. Разом з двома охоронцями обвинувачується у викраденні, побитті та погрозах вбивством двох харків'ян, які у період Євромайдану фотографували автомобілі біля готелю "Національ". Після кількарічного судового розгляду, справу заново слухає Київський районний суд Полтави.

Інше. Після замаху на життя у квітні 2014 році пересувається в інвалідному візку. Злочин не розкритий.

Кернес любить собак і є членом регіонального кінологічного центру службового собаководства.

Місцеві вибори: хто першим заявив про балотування в мери Харкова

Микита Соловйов

Загальні відомості. Народився у Харкові, 48 років.

Дві вищі освіти: фізик-дослідник (Харківський національний університет) та правник (Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого).

"Як активіст, брав участь в харківських протестах проти забудов. Як правник — брав участь у розробці низки законопроектів. Розробив низку авторських курсів з фізики и математики, фінансового та банківського права, читав публічні лекції з економіки і політики", — йдеться в його біографії.

Політична діяльність. Очолює харківський осередок політичної партії "Демократична Сокира". У 2019 році був кандидатом в народні депутати від політичної партії "Демократична Сокира" по округу №169 (Київський та частина Московського району міста Харків).

Погляди. Обстоює ідею зменшення ролі державного регулювання.

"Ми, разом з однодумцями, цінуємо вільний ринок та вільний вибір людини. Ми виступаємо за обмеження втручання держави в економіку, побут, мораль і культуру, а також за оптимізацію цього втручання там, де його раціонально буде зберегти. Ми хочемо зменшення тиску на бізнес і право на ефективний самозахист – як на вулиці, так і в суді", — йшлося у передвиборчій програмі Соловйова-кандидата у депутати ВР у 2019 році.

Виступає за реформу судів та поліції, доступну самооборону, легалізацію грального бізнесу та секс-робіт, впровадження електронних сервісів, за свободу людини обирати, з ким та як створювати сім’ю, за збереження курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію, за повне та гідне фінансування української армії та оборонного сектору.

Перемир’я на Донбасі, оголошене 27 липня 2020 року, вважає капітуляцією:

"Заборона на відкриття вогню у відповідь, заборона розвідувальної діяльності. Відомості про фактичну роззброєння (крім легкої стрілецької) армії. Якщо це не капітулянство, то що?".

Про висування в мери Харкова Соловйов повідомив 22 липня:

"Заручившись допомогою усіх вас, я хочу довести, що дуже багатьох в місті дістало правління Кернеса. Що дістали олігархічні міжусобиці. Дістала постійна проросійська і радянофільська риторика та позиція. Дістали фонтани та зоопарки замість інфраструктури".

Майно та активи. У відкритому доступі декларації Микити Соловйова немає, Суспільне звернулося до політика з питанням про статки, коли він надасть інформацію, розділ буде оновлений.

Інше. Відомий як блогер у Facebook. Висловлюється з різних суспільно-політичних питань. Організовує і бере участь у протестних акціях у Харкові.

Місцеві вибори: хто першим заявив про балотування в мери Харкова

Олександр Фельдман

Загальні відомості. Народився у Харкові, 60 років.

Почесний президентом концерну "АВЕК", до складу якого входить Торговельний центр "Барабашово", офісно-торговельний центр Platinum Plaza, Feldman Ecopark, галерея "АВЕК" та медіацентр "Время". Засновник міжнародного благодійного фонду "Фонд Олександра Фельдмана”.

Депутат Верховної Ради п'яти скликань.

Політична діяльність. Представляв "Блок Юлії Тимошенко", Партію регіонів, "Наш край", депутатську групу "Воля народу". На позачергових виборах до Верховної Ради влітку 2019 року балотувався як самовисуванець, вказував, що є членом партії "Наш край". Переміг представницю партії "Слуга народу" Вікторію Алєксєйчук з відривом у 4,1% голосів і став єдиним переобраним мажоритарником у семи округах Харкова. В парламенті приєднався до фракції "Опозиційна платформа — За життя". 

17 грудня 2019 року заявив, що висуватиметься в мери Харкова. Рішення мотивував тиском з боку нинішньої міської влади: "Так склалася ситуація, я буду балотуватися на пост мера Харкова... Це не протистояння Фельдмана, це не протистояння конкретного підприємства, "Барабашово", це, скажімо, не побоюся цього слова, протистояння ідеологій".

17 липня повідомив, що місцевий осередок ОПЗЖ одностайно підтримав його участь у виборах мера Харкова.

"Харкову потрібне повне перезавантаження. У нашому місті не може і не повинно бути мера-царя, від прихильності або немилості якого залежать долі підприємств, компаній, долі людей", — йдеться у заяві Фельдмана.

У попередніх кампаніях Фельдман не раз заявляв, що балотуватиметься у мери Харкова, але кандидатом офіційно не реєструвався. Як депутат ВР віддав голос за "диктаторські закони" Януковича 16 січня 2014 року.

З 1 січня 2020 року у Верховній Раді 1903 рази не голосував, 873 рази був відсутній, 347 разів проголосував "за", 151 — утримався і проголосував "проти" шість разів. Серед останніх питань, за які Фельдман не голосував, хоча був присутній, — укрупнення районів Харківщини з 27 до 7. У коментарі Суспільному Фельдман пояснив це рішенням фракції ОПЗЖ

Підтримав депутатське звернення Іллі Киви щодо невідкладного завершення досудового слідства справи Сергія Стерненка та передачі кримінального провадження в суд. Підписався під депутатським запитом про здійснення незаконного тиску на суб'єктів господарювання працівниками Національної поліції України.

Погляди. У передвиборчій програмі 2019 року виступав за "консолідацію українського суспільства, утвердження атмосфери толерантності й порозуміння", законодавче забезпечення механізмів зворотного зв’язку з владою, підзвітності депутата виборцям.

Головним пріоритетом назвав належний рівень життя пенсіонерів, дітей-сиріт і багатодітних сімей, дбайливе ставлення до співгромадян, які мають особливі заслуги перед державою: ветерани та інваліди війни, учасники бойових дій в Афганістані, учасники АТО і ООС та їхні сім’ї, чорнобильці.

"Фельдман став співавтором 3 законопроектів, з яких жоден не став чинним. Запропонував 11 поправок до проєкту закону про доступ до водойм, дві з яких відхилили. Фельдман, як і нардеп Бакумов, не скористався бюджетною компенсацією проживання в Києві. Протягом цієї каденції Фельдман робив публікації стосовно ринку “Барабашово”, “Фельдман Екопарк”, свого благодійного фонду. Про роботу як парламентаря він практично не розповідає", — зазначає рух "Чесно" в огляді про роботу харківських мажоритарників.

Майно та активи. Фельдман задекларував два житлові будинки у Харкові загальною площею 1718 кв. метрів, квартиру у Києві — 264,5 кв. метрів, орендує офіси. Земельні ділянки загальною площею 21,8 тис. га у Харкові, 168 тис. га у Черкаській Лозовій Харківської області та оздоровчий табір у Черкаській Лозовій. Має паркомісце у Києві, незавершене будівництво господарських приміщень з гаражами, а також годинники, скульптури, колекції люльок, холодної зброї, монет та перстнів VI-VII ст.

У власності є мотоцикл Chapper (2008), автомобіль Land Rover (2018), акції у ПРАТ "Концерн Авек та Ко", ПАТ "Каравай" і ПРАТ "Авек Холдинг".

Доходи Фельдмана сягають майже 2 млн гривень, має кредит на 10 млн і позику понад 11 млн. Задекларована зарплатня — 512 756 грн, стипендія почесного громадянина міста від міськради — 250 380 грн. Задекларував власних активів майже 2,6 тис доларів і 1,47 млн доларів спільної власності із дружиною. У декларації також зазначені грошові активи дружини — 134,6 тис гривень та 2,9 тис доларів.

Судові справи. У липні 2020 року подав позов до суду про захист честі та гідності. Вважає наклепом заяву, опубліковану на сайті Харківської міської ради, щодо своєї причетності до підпалу техніки на будівництві дороги через ринок Барабашово 22 липня.

Інше. Олександр Фельдман любить тварин. У 2013 році вчив свою мавпу Читу грати в гольф.

Місцеві вибори: хто першим заявив про балотування в мери Харкова

Ігор Черняк

Загальні відомості. Народився у Запоріжжі, 33 роки.

Депутат Харківської міськради, юрист, підприємець (ТОВ "Рєстінг ПЛЮС", адвокатське об’єднання "Ей-Сі-Еф Партнерс"). Співзасновник громадської організації "Харківський антикорупційний центр".

Політична діяльність. З 2015 по 2018 роки був членом політичної партії “Самопоміч”. У 2019 приєднався до команди партії Міхеіла Саакашвілі "Рух нових сил". Нині безпартійний, позафракційний.

29 липня 2020 року заявив, що висуватиметься на мера в команді ексголови Харківської ОДА Юлії Світличної.

Погляди. У Харківській міській раді Ігор Черняк — в опозиції до більшості, методично критикує дії міської влади. Має проукраїнську позицію. Їздить до зони АТО як волонтер. Як юрист пропонував безкоштовну правову допомогу звільненим працівникам служби швидкої допомоги, які заявляли про утиски з боку керівництва. Допомогає медикам із засобами захисту. Бере участь у судових справах, пов'язаних із міською владою: позивався до міськради у справі назви проспекту Жукова-Григоренка.

Майно та активи. Задекларував квартиру у Харкові та частку квартири у Запоріжжі, а також автомобілі Mitsubishi Outlander та Hyundai Tucson. Найбільший дохід має від підприємницької діяльность: 770 637 грн на рік. Ще отримав 50 076 гривень відшкодування витрат на "здійснення депутатської діяльності".

Грошові активи: 85 тисяч гривень, 17,5 тисяч доларів, 5200 євро, 3500 польських злотих та 2000 угорського форінта.

Судові справи. Влітку 2020 року Харківська міська рада подала до суду на депутата Ігоря Черняка за його виступ на сесії та вимагає визнати недостовірною і спростувати викладену ним інформацію про незаконну забудову земельної ділянки на пр. Перемоги 69-А.

Інше. Окрім "Харківського антикорупційного центру", є членом "Українського об'єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Харківській області", "Ультрас Харків" та "Національна асоціації адвокатів України".

Що відомо

  • Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів. У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди