"Те, що не можна побачити в новинах". Польський режисер Пьотр Павлус презентував у Франківську фільм "В Україні"

"Те, що не можна побачити в новинах". Польський режисер Пьотр Павлус презентував у Франківську фільм "В Україні"

"Те, що не можна побачити в новинах". Польський режисер Пьотр Павлус презентував у Франківську фільм "В Україні"
Фото: стопкадр з фільму "В Україні" Piotr Pawlus

В Івано-Франківську польський режисер Пьотр Павлус презентував свій документальний фільм "В Україні", який створив разом із Томашем Волським.

Показ стрічки відбувся у мистецькому просторі "Ваґабундо" в межах мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.

На початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну Пьотр Павлус привозив із Польщі до Львова гуманітарну допомогу, а на зворотному шляху допомагав українцям евакуюватися до Кракова чи Варшави. Згодом, каже режисер, вирішив зняти документальний фільм про події, які відбувалися в Україні. Зйомки почав у березні 2022 року.

Польський режисер Пьотр Павлус
Пьотр Павлус презентував у Франківську фільм "В Україні". Фото: Facebook/Piotr Pawlus

"Перші виїзди були до Одеси, Миколаєва та сіл Херсонщини. Це була друга половина березня — початок квітня 2022 року. І таких виїздів було п’ять. Я жив у Києві й звідти їздив у різні населені пункти Київщини, наприклад, Бородянку. Я туди приїхав якраз тоді, коли її деокупували. Все було заміноване, тому дуже страшно там було перебувати та пересуватися. Остання поїздка була взимку 2022. Рік тому я був у Харкові, а також у Харківській області, за 5-7 км до кордону", — розповідає режисер.

Загалом Пьотр Павлус провів в Україні 60 днів. Впродовж цього часу фільмував, як живуть цивільні люди під час війни. Пьотр пригадує, що жив разом з українцями в харківському метро, спілкувався з ними, щоб потім показати це світові.

"Те, що не можна побачити в новинах". Польський режисер Пьотр Павлус презентував у Франківську фільм "В Україні"
Кадр з фільму "В Україні" польського режисера Пьотра Павлуса. Фото: стопкадр з фільму "В Україні" Piotr Pawlus

"Там є те, що не можна прочитати в газетах та побачити в новинах. Те, як люди чекають на їжу, те, як діти граються на дитячих майданчиках, а на фоні — зруйновані будинки, як люди їдуть на роботу, як ідуть з пакетом з їжею, а на фоні — знищені магазини. Головна мета — показати, як насправді живуть українці в таких реаліях. Я вважав своїм обов’язком задокументувати те, що тут відбувається", — каже Пьотр Павлус.

Режисер розповідає: було цікаво познайомитися з українцями, зрозуміти їхній менталітет. Особливо вражало те, як люди допомагали одне одному, зокрема і йому.

"Коли я перебував поблизу кордону з Росією на Харківщині, то бабуся пропонувала мені чай, хоча в неї був повністю зруйнований будинок, але вона все одно хотіла допомогти. Або сало пропонували", — пригадує Пьотр.

Польський режисер Пьотр Павлус презентував фільм "В Україні"
Пьотр Павлус жив разом з українцями в харківському метро. Фото: стопкадр з фільму "В Україні" Piotr Pawlus

Фільм "В Україні" триває 80 хвилин. Прем’єра відбулася в Німеччині, далі стрічку презентували у Швейцарії, Сербії, Португалії та Україні. А тиждень тому Пьотр повернувся з Китаю, де також представляв цю стрічку.

"Подивитися фільм прийшли майже 500 людей. Були два покази. І квитки на ці покази розліталися буквально за п'ять секунд. Людям було цікаво, бо у них є дуже мало інформації про війну в Україні. Вони були зворушені цим фільмом", — каже режисер.

Далі документальна стрічка "В Україні" помандрує до Тернополя — там кінопоказ відбудеться 3 грудня. 4 грудня фільм представлять у Чорткові.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок