Операції, що запобігають раптовій смерті. У Франківську вперше прооперували пацієнтку з гіпертрофічною кардіоміопатією

Операції, що запобігають раптовій смерті. У Франківську вперше прооперували пацієнтку з гіпертрофічною кардіоміопатією

17 травня в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні прооперували пацієнтку з гіпертрофічною кардіоміопатієюГіпертрофічна кардіоміопатія — первинне ураження міокарда, зумовлене генетичною неповноцінністю скорочувальних білків, характеризується ГЛШ при відсутності серцевої або системної причини — недугою, що може спричинити раптову смерть. Таку операцію в області провели вперше.

Про це Суспільному розповів заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова Костянтин Руденко.

З його слів, медики прооперували 47-річну жінку, в якої діагностували гіпертрофічну кардіоміопатію. Для проведення хірургічного втручання Костянтин Руденко приїхав до Івано-Франківська з Києва. Операцію виконували на зупиненому серці упродовж трьох годин.

"Разом з місцевими фахівцями ми виконали цю операцію. Гіпертрофічна кардіоміопатія — це генетична хвороба. Вона передається з покоління в покоління. Серед симптомів може бути задишка, запаморочення, втрати свідомості. Проблема номер один цієї хвороби у світі — це те, що вона може спричинити раптову серцеву смерть", — пояснює кардіохірург Костянтин Руденко.

Костянтин Руденко
Заступник директора національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова Костянтин Руденко. Суспільне Івано-Франківськ

Він також додав, що Івано-Франківщина — 18 область, яка долучилася до всеукраїнського проєкту із запобігання раптових серцевих смертей.

Пацієнтку оперувала команда з десяти фахівців, каже кардіохірургиня центральної міської лікарні Світлана Сарапук. З її слів, для того, щоб франківські медики могли самостійно проводити такі втручання, потрібно кілька років спільних операцій з київськими фахівцями.

Операція на серці
В Івано-Франківську почали робити операції на серці при гіпертрофічній кардіоміопатії, які запобігають раптовій смерті. Суспільне Івано-Франківськ

"Такі випадки, як той, що ми сьогодні оперували, є поширеними. На жаль, вони рідко діагностуються. Для цього потрібно мати відповідні знання: як підібрати такого хворого, які обстеження йому зробити, які покази до такої операції. Сподіваємося, що завдяки нашій співпраці буде більше діагностики цієї патології", — говорить кардіохірургиня Світлана Сарапук.

Кардіохірург Світлана Сарапук
Кардіохірургиня Івано-Франківської центральної міської лікарні Світлана Сарапук. Суспільне Івано-Франківськ

Гіпертрофічну кардіоміопатію — недугу, що може спричинити раптову серцеву смерть, — діагностували також 61-річному жителю Брошнів-Осади Мирославу Косарю.

"В мене екстрасистолиЕкстрасистолія – це варіант збою серцевого ритму, при якому виникають позачергові скорочення серця чи його окремих ділянок. Позапланові електричні імпульси називаються екстрасистолами виникли, перебої в серці. Визначали-визначали, аж поки ми не зробили МРТ у Львові. То виявили цей діагноз. Мені порекомендував київський доктор, що треба прооперуватися, бо може виникнути ризик раптової смерті", — каже Мирослав Косар.

Мирослав Косар
Пацієнт Мирослав Косар. Суспільне Івано-Франківськ

За словами завідувачки кардіологічного відділення Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Ольги Вербовської, 17 травня медики мали прооперувати Мирослава Косаря. Утім втручання перенесли на червень, оскільки у чоловіка виявили супутню патологію.

"Під час доопераційної підготовки ми виявили, що, окрім проблем з міжшлуночковою перетинкоюМіжшлуночкова перетинка — м'язова перегородка, що розділяє порожнину серця на правий та лівий шлуночки. Міжшлуночкова перетинка знаходиться між правим та лівим шлуночками, у нього виявилося ще серйозне атеросклеротичне ураженняАтеросклеротичне ураження — це різновид атеросклерозу, при якому склеротичним змінам піддаються сонні артерії, головне джерело кровопостачання півкуль головного мозку декількох судин коронарних артерійВінцеві артерії чи коронарні артерії — артерії з системи вінцевого кровообігу, які кровопостачають серцевий м'яз. Тому планується складніша операція. У нас є все обладнання в лікарні, в нас готова команда анестезіологів для виходжування цих пацієнтів. Це — дуже важливо", — говорить Ольга Вербовська.

Ольга Вербовська
Завідувачка кардіологічного відділення Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Ольга Вербовська. Суспільне Івано-Франківськ

За її словами, щорічно в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні лікуються від семи до дев'яти пацієнтів з гіпертрофічною кардіоміопатією.

Операційна
В Івано-Франківську вперше провели операцію на серці при гіпертрофічній кардіоміопатії. Суспільне Івано-Франківськ

Заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова Костянтин Руденко розповів, що в Україні за останні сім років пролікували приблизно 800 пацієнтів з цією недугою. З його слів, експертний центр, який діагностує і лікує гіпертрофічну кардіоміопатію, входить в десятку найбільших центрів світу, що цим займаються.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок