В Івано-Франківську презентували фільм Ірини Цілик "Я і Фелікс"

В Івано-Франківську презентували фільм Ірини Цілик "Я і Фелікс"

кіно, фільм, Я і Фелікс, Івано-Франківськ
В Івано-Франківську презентували фільм "Я і Фелікс". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В одному із кінотеатрів Івано-Франківська 18 квітня режисерка Ірина Цілик презентувала фільм "Я і Фелікс". Стрічка знята за романом "Хто ти такий?" письменника і військовослужбовця Артема Чеха. Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.

Про це розповіла на пресконференції режисерка фільму Ірина Цілик.

З її слів, ця стрічка — про минуле й сьогодення. Зокрема, у фільмі йдеться про адаптацію ветеранів у мирному житті.

"Цей фільм я знімала для того, щоб поговорити про стосунки дорослих із дітьми, про стосунки, надломлені різними обставинами. Це — щось дуже особисте. Тому для мене це була важлива мандрівка в минуле", — говорить Ірина Цілик.

"Я і Фелікс" — дебютне ігрове кіно, засноване на книзі чоловіка Ірини Цілик — Артема Чеха. Над сценарієм фільму вони працювали разом, каже режисерка.

"Цікаво було спостерігати за тим, як сценарій перекочував у книжку. Ми одразу домовилися не триматися міцно за роман. Чех завжди був на знімальному майданчику й спостерігав, чи ми дотримуємося сценарію. Значною мірою це — наша авторська колаборація", — розповідає Ірина Цілик.

Головного героя кінострічки Фелікса зіграв поет із Калуша Юрій Іздрик, а Тимофія — франківець Владислав Балюк.

"Це — його дебют у кіно. Владислав Балюк — талановитий актор. Я дуже задоволена цією співпрацею", — говорить Ірина Цілик.

Стрічку "Я і Фелікс" знімали у Києві та Житомирі, хоча дія роману "Хто ти такий?" відбувається в Черкасах.

"Зараз фільм збирає дуже багато позитивних відгуків. Ми вдячні українській аудиторії, бо це — завжди дуже страшно, ти не знаєш, як вдома тебе приймуть. І коли вдома якраз тебе наздоганяє хвиля позитивних рецензій, то це — дуже сильно і важливо", — каже Ірина Цілик.

В український прокат стрічка "Я і Фелікс" вийшла 11 квітня.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок